Що робити, якщо дратує колега

Пам’ятайте рядок з пісні Висоцького: «Прийдеш додому — там ти сидиш»? Тисячі пар, на жаль, живуть так, що і в рідні стіни повертатися не хочеться. Але якщо сімейні конфлікти можна вирішити розмовою (часом на підвищених тонах) або паузою у відносинах, то з негараздами на робочому місці все набагато складніше. Колезі, який з якихось причин вас дратує, не скажеш: «Давай відпочинемо один від одного», так як доведеться «відпочити» швидше від служби.

Скандали — теж не вихід, мишача метушня в колективі ще нікому не йшла на користь. Ось і виходить: «Прийдеш на роботу — там ти сидиш».

«З ранку нігті фарбує, на обіді макіяж поправляє, між «салонні процедури» постійно базікає по телефону і пасьянс на комп’ютері розкладає. А всю роботу за неї ми виконуємо! Ух, очі б мої її не бачили!» — Подібне можна нерідко почути від подруг або знайомих. Майже у кожного в колективі є людина, яка, м’яко кажучи, не подобається. Дратує в ній все: від манери одягатися до звички гризти ручку і розповідати дурні несмішні історії. При цьому часто об’єктивних причин для «офісної ненависті» немає, просто некомфортно перебувати поруч. Подібне ставлення заважає не тільки продуктивній праці, а й спокійному існуванню в цілому, адже в робочому колективі ми проводимо мало не третину всього життя.

Постійне перебування в стані стресу — вірний шлях до психіатра і інших лікарів.

Тому, якщо ви не хочете перетворити невинне, на перший погляд, роздратування в серйозну проблему, починайте працювати над своїм ставленням до подразника вже зараз.

Звичка колеги наспівувати собі під ніс одному йому відому мелодію — недостатній привід для роздратування. Ви ж не зриваєтеся на чоловіка, коли той, будучи зайнятим якоюсь справою, насвистує пісню, почуту по радіо? Зате товариша по цеху готові «приголубити» триповерховою лайкою. Чи це так вам не подобається? Чи тільки за нешкідливу звичку ви терпіти не можете людини, що трудиться з вами пліч-о-пліч? Часто справа в недозволених конфліктах або в нашому підсвідомому бажанні знайти причину для роздратування, яка б відволікала від основних проблем. Наприклад, сварка з близькими, автомобільний штраф або догана начальства — відмінний привід зігнати зло на комусь іншому.

Часто трапляється так, що нас дратує в оточуючих те, про що навіть говорити ніяково: запах поту або, навпаки, надмірне захоплення парфумами, звичка постійно заглядати в ваш монітор або їсти рибу на робочому місці (все-таки у рибних страв специфічний аромат, який подобається далеко не всім).

Не терпіть до тих пір, поки в вас накопичиться роздратування і ви в грубій формі висловите колезі все, що накипіло. Якщо якісь нюанси виводять з себе, натякніть товаришеві по цеху, що їх можна було б усунути.

Наприклад, у деяких людей притуплено нюх, і вони дійсно не розуміють, як багато туалетної води на себе вилили. Або іншим здається абсолютно нормальним розмовляти з вами, стоячи за спиною, і їх самих це ні крапельки не бентежить. Тактовно скажіть, що є нюанси, які вас бентежать. Повірте, 90 відсотків подразників — речі випадкові, і люди роблять їх абсолютно ненавмисно.