Щоб проживати в Тернополі інозямцям потрібна посвідка

Підтвердженням того, що іноземний громадянина чи особа без громадянства законно перебуває на території нашої держави є посвідка на тимчасове чи постійне проживання в Україні. Також цей документ посвідчує особу іноземця.

Оформити посвідку на тимчасове проживання мають право іноземці, котрі прибули в Україну з метою працевлаштування, навчання, возз’єднання із сім’єю (коли один з подружжя – громадянин України, або один з членів сім’ї має посвідку на тимчасове проживання в Україні), реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, роботи в релігійній організації, в представництвах та філіях іноземних організацій, компаній або банків, культурної, освітньої, наукової та добровольчої діяльності, роботи кореспондентом або представником іноземного ЗМІ.

Підставою для отримання посвідки на постійне проживання в нашій країні єотримання дозволу на імміграцію, прибуття на постійне місце проживання до України.

Посвідка на постійне проживання не обмежує перебування людини в Україні часовими рамками, а на тимчасове проживання є дійсною протягом року і за наявних підстав може бути продовжена.

Для того, аби оформити посвідку, іноземцеві слід звернутися до територіальних підрозділів Державної міграційної служби (ДМС). Зробити це потрібно не пізніше ніж за 15 днів до закінчення дозволеного терміну перебування на території України (для іноземців, які прибули з країн із візовим порядком в’їзду, обов’язкова наявність довгострокової візи типу Д) або ж протягом дії дозволу на імміграцію, який видається терміном на 1 рік.