Скільки мільйонів треба для українських медіа у 2014-му?

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко провів нараду з питань бюджетного фінансування медіа у 2014 році

У нараді взяли участь керівники органів державної влади, що здійснюють регулювання у сфері медіа, та представники державних і комунальних засобів масової інформації.

Під час обговорення М.Томенко зазначив, зокрема, що Комітет у передбачені законом строки подав низку пропозицій стосовно проекту Державного бюджету України на 2014 рік у частині, що стосується сфери медіа. Водночас, за його словами, “проаналізувавши запропонований до розгляду парламентом проект відповідного закону, ми вважаємо за необхідне акцентувати увагу на деяких питаннях, які потребують особливої уваги в процесі його прийняття”.

Наголошувалося також, що такими напрямами, зокрема, є: фінансування потреб поширення сигналу Державним концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (РРТ); забезпечення переходу на цифрове мовлення, яке має завершитися 2015 року; питання належного відзначення визначних суспільно-культурних подій, ювілеїв видатних діячів, насамперед 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка тощо.

Учасники наради звернули увагу на те, що на висвітлення діяльності Верховної Ради України через засоби телебачення і радіомовлення (телеканал “Рада”, Національна радіокомпанія України), а також фінансову підтримку видання парламентської газети “Голос України” і журналу “Віче” у цьому році в проекті бюджету передбачено 26 млн. 624,9 тис. грн., що на 2 млн. грн. менше, ніж 2013 року. Окрім того, за словами виступаючих, Кабінет Міністрів, формуючи бюджет на 2014 рік, не врахував потребу в коштах на придбання 600 тисяч тюнерів для соціально незахищених верств населення, на що, за розрахунками Держтелерадіо, в бюджеті необхідно передбачити 306 млн. гривень.

Зазначалося також, що потребує суттєвого збільшення й фінансування бюджетної статті на поширення телевізійного та радіосигналу (за розрахунками спеціалістів, потреба сьогодні складає 113 млн. грн.). Як підкреслив М.Томенко, невиділення цих коштів призведе, як це вже траплялося раніше, до перебоїв у трансляціях Національної телекомпанії України та НРКУ, Київської обласної державної телерадіокомпанії, інших державних теле- і радіоканалів, проблем у проводовому мовленні.

На нараді йшлося також про перспективи формування в Україні Суспільного телебачення, програму “Українська книга”, стан і можливості технічного та технологічного переоснащення державних телерадіокомпаній, раціонального використання наявного в Україні ресурсу радіочастот, на яких здійснюється чи може здійснюватися мовлення, діяльність громадських рад при державних радіо та телеорганізаціях, координацію дій парламентських комітетів на стратегічних напрямах державної інформаційної політики.