"Слід врегулювати конфлікт інтересів чиновників та депутатів", – заявила Світлана Савицька

“Без незалежної судової системи, без доступу до правосуддя ефективна боротьба з корупцією неможлива в принципі”, – зазначають в організації.

Для грамотного складання “антикорупційного лікування” потрібна грамотна діагностика, вважає регіональний координатор в країнах СНД Transparency International Світлана Савицька.

“У кожної держави є свої особливості. Потрібно зробити хороший аналіз інституційних основ для боротьби з корупцією. Один із засновників Transparency International Джеремі Поуп розібрав ці основи на складові та розробив методологію оцінювання Національної системи доброчесності в кожній країні. Завдяки такому аналізу можна виявляти слабкі ланки”, – розповіла вона в інтерв’ю ZN.UA.

“У першу чергу, це створення незалежної судової системи, що гарантує справедливе правосуддя для всіх. Це гарантії прав власників та прав громадян. Без незалежної судової системи, без доступу до правосуддя ефективна боротьба з корупцією неможлива в принципі”, – зазначила Савицька.

Далі, за її словами, слід врегулювати конфлікт інтересів чиновників, депутатів і т.д.

“Важливо ухвалення законів, що регулюють державні закупівлі, зокрема, виявлення афільованості чиновників з бізнес-структурами, з постачальниками. Сьогодні ми бачимо, що через держзакупівлі чиновники відмивають величезні суми грошей. Це вже не тільки загроза національному бюджету. Це загроза національній безпеці”, – підкреслила Савицька.