Служба у справах дітей Тернопільської ОДА інформує

Під час телеефіру на ОДТРК ТТБ Начальник служби з питань дітей Степан Герасимів розповів про реформи Президента, та болючі питання дітей нашого регіону:

Відповідно до нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича ’’Діти – майбутнє України’’ соціально – правовий захист дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захист їх прав та законних інтересів, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї шляхом їх усиновлення, влаштування під опіку та піклування, створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу є одним з пріоритетних напрямів роботи обласної державної адміністрації.

Як проходить в області процес усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування?

Станом на теперішній час в області проживає 1247 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (281 та 966 відповідно), що на 7 дітей менше порівняно з аналогічним періодом 2012 року.
На території області має місце тенденція щодо збільшення переваги національного усиновлення над міждержавним. Протягом 2012 року громадянами України було усиновлено 8 дітей ( іноземцями -2).
Впродовж січня-вересня 2013 року громадянами України усиновлено 8 дітей (2 дітей-інвалідів – громадянами інших країн). Службами у справах дітей здійснюється постійний нагляд за умовами проживання та виховання 222 усиновлених дітей

Влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування досить болюче питання. Як ця робота проводиться в нас в області?

805 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування , виховуються у родинах опікунів та піклувальників. 250 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли родинне тепло і затишок у 119 прийомних сім’ях та 10 дитячих будинках сімейного типу.
З початку 2013 року до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу влаштовано 34 дитини.

Проводиться робота щодо забезпечення дітей з особливими потребами з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, умовами для виховання в сім’ї. В прийомні сім’ї на виховання та спільне проживання влаштовано 5 дітей-інвалідів, в сім’ї опікунів (піклувальників) – 32 дитини-інваліда, всім дітям призначена та виплачується пенсія (соціальна допомога) по інвалідності.
Відносна кількість влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання в області становить 85%.

загруженное7 із 10 діючих дитячих будинків сімейного типу забезпечено відповідними автотранспортними засобами. Вживаються заходи щодо забезпечення автотранспортними засобами решти діючих будинків сімейного типу.
Здійснюється соціальний супровід усіх прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, забезпечено постійний контроль за умовами утримання та виховання в них дітей.

Для виявлення оцінки потреб надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, в області прийнято на роботу 338 фахівців із соціальної роботи.

Заборгованості з виплати державних соціальних допомог дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування та грошового забезпечення опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам – вихователям немає.

Над кожною дитиною-сиротою та дитиною, позбавленою батьківського піклування та дітьми, схильними до вчинення протиправних дій, встановлено персональне шефство працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, педагогічних працівників, працівників міліції, представників соціально відповідального бізнесу, громадських, релігійних організацій.