Сьогодні тернополяни вшановують героїв УПА

3 лютого виповнюється 85 років з часу створення Організації Українських Націоналістів –громадсько-політичного руху, який у кожного асоціюється з боротьбою за незалежність України, жертовним служінням во ім»я встановлення соборної національної держави на усіх етнічних українських землях.  Тисячі справжніх патріотів об»єднувалися  під прапорами ОУН заради досягнення цієї споконвічної мрії сотень поколінь. «Здобудеш українську Державу або загинеш у боротьбі за Неї» – ця перша заповідь українського націоналіста стала гаслом для тих, хто долучився до боротьби. Українських націоналістів не лякали ані польські, а згодом ані совєцькі тюрми. А вояки УПА, яка зародилася з ОУН, дивували світ героїзмом, незламним духом та звитягою у визвольних змаганнях. Організація Українських націоналістів  цеглина за цеглиною закладала та зміцнювала фундамент для побудови незалежної та вільної держави, вважаючи її найвищою формою прояву волі нації, за яку варто безкомпромісно боротися та жертовно працювати кожному українцеві.

Тернопілля тісно пов”язане  з героїчною національно-визвольною боротьбою. Наш волелюбний край дав життя одному із провідників ОУН Ярославові Стецьку, для якого український націоналізм усвідомлювався як “сподвижник ідей свободи і справедливості для українського народу та української людини”.

Нині згадаймо усіх Героїв – тих, які стояли біля витоків Організації Українських Націоналістів і тих, хто докладався до здійснення найголовнішого її завдання – Українська Самостійна Соборна Держава. Низький їм уклін та щира наша молитва.

Прошу Господнього благословення для ветеранів визвольної боротьби, для всіх, хто й нині стає до лицарського служіння нашому народу.  Спасибі усім, хто не скорився та підносить авторитет України та нашого краю.

Слава Україні! Героям слава!