Степан Барна про один з пріоритетів у роботі обласної адміністрації

Впродовж 2017 року місцеві бюджети 36 об’єднаних територіальних громад отримали та освоїли з державного бюджету субвенцію на формування власних інфраструктурних об’єктів у розмірі 112 млн. 551 тис. грн., що дозволило реалізувати 197 проектів на об’єктах соціально-культурного, побутового та житлово-комунального призначення.

Повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на обласну раду.

«Як результат, – зазначає голова Тернопільської ОДА Степан Барна, – в об’єднаних громадах області за рахунок цих коштів заново відбудовано, реконструйовано, капітально відремонтовано та обладнано новим інвентарем 62 заклади освіти, 20 закладів культури, 7 – охорони здоров’я та соцзахисту, 4 заклади спорту. Реалізовано 31 проект у сфері модернізації дорожньо-транспортної інфраструктури, 12 проектів водопостачання та водовідведення, 7 – теплопостачання та енергозбереження, 24 проекти із закупівлі спеціалізованих транспортних засобів».

Крім того, за його словами, з Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році область отримала і освоїла майже 73 млн. грн. на реалізацію інвестиційних програм, що дозволило реалізувати конкретні проекти на 42 об’єктах, а саме: в освітній галузі завершено 23 об’єкти на загальну суму понад 39 млн. грн.; в галузі охорони здоров’я – 6 об’єктів на суму 10,5 млн. грн.; в галузях культури та спорту – 6 об’єктів на суму 9,5 млн. грн.; в ЖКГ – 3 об’єкти на суму більше 9 млн. грн.; а на відновлення адміністративних споруд на 3 об’єктах спрямували майже 4 млн. грн. На будівництво ж та ремонт автошляхів державного та місцевого значення, наголошує голова ОДА, впродовж 2017 року в області освоєно близько 800 мільйонів гривень з державного та місцевих бюджетів.

«Наведені підсумки 2017-го року лише у цій конкретній сфері життєдіяльності області стали можливими завдяки реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади на засадах децентралізації, яка, очевидно, виявилася найрезультативнішою і найпомітнішою із усіх проголошених стратегічних реформ. Утім, 2018 рік з точки зору завдань та обсягів робіт буде ще напруженішим та відповідальнішим. Адже область передбачає і, зрозуміло, відстоює на найвищих державних рівнях, отримати у поточному році державну підтримку на розбудову соціально-культурної сфери з Фонду регіонального розвитку на суму 194 мільйони гривень, а також 100 мільйонів гривень державних субвенцій місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури 40-ка об’єднаних територіальних громад, які вже діють в області і роль яких у забезпеченні інтересів громадян на відповідній території нині стає ключовою», – акцентує Степан Барна.

Крім того, він підкреслює, що Тернопільщина отримала 170 мільйонів гривень з Державного бюджету на модернізацію інфраструктури сільської медицини – на відбудову та реконструкцію сільських амбулаторій, обладнання їх сучасною технікою, на придбання спеціального медичного автотранспорту, створення комфортних умов для роботи сімейного лікаря тощо. А також планується спрямувати близько 300 мільйонів гривень на спорудження, ремонт та обслуговування місцевих доріг, які з цього року переходять на баланс обласної державної адміністрації. При цьому, на будівництво лише двох магістралей державного значення – Тернопіль-Хмельницький та об’їзної Тернополя – держава виділяє для області 1 млрд. 300 млн. грн. «А це є переконливим свідченням того, що наша держава й Тернопільська область зокрема навіть в умовах російської агресії на східних теренах України активно розвивається і впевнено дивиться у майбутнє», – підсумовує Степан Барна.

Підготував Володимир Баворівський.