Степан Барна відвідав Великогаївську громаду

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна за період своєї діяльності запровадив успішну практику – не сидіти в кабінеті, а відвідувати населені пункти області. Бо тільки, перебуваючи в епіцентрі подій та спілкуючись з людьми, можна вирішувати їхні проблеми та стежити за їхніми успіхами, а також підказувати, підтримувати та допомагати.

Щотижня голова відвідує районні центри, об’єднанні територіальні громади, містечка, села та селища. На початку цього тижня очільник краю побував у Великогаївській об’єднаній територіальній громаді Тернопільського району.
За майже 2,5 роки функціонування громада стала самодостатньою та є однією із найуспішніших в області. До її складу входять 14 сіл, де загалом проживають майже 12 тисяч жителів. Крім того, кошти, які надходять до місцевого бюджету завдяки субвенціям з державного бюджету, використовуються ефективно та спрямовані на розвиток громади.

«Ми дуже уважно відслідковуємо процес децентралізації в об’єднаних територіальних громадах області, – наголосив Степан Барна. – Сьогодні маємо 42 громади. І Великогаївська – одна із найбільших, яка сформувалася у 2016 році. Ця громада вже скористалася фінансовою підтримкою на розвиток інфраструктури територіальних громад у розмірі майже 17 млн. грн. За ці кошти почали відбудовувати місцеві дороги, утеплили фасади, замінили дахи, продовжують будівництво нових об’єктів».

Голова ОДА підкреслив, що успішними громади стають завдяки відповідальним лідерам, які вміють сконцентрувати функції,  делеговані державою, та власні повноваження.

«Прикладом такої взаємодії є відкриття місцевої поліцейської станції, пожежної частини, будівництво адміністративного корпусу та центру надання адміністративних послуг. Надалі перед нами стоїть питання спільної відповідальності за наповнення бюджетів, виплату заробітних плат та забезпечення соціального захисту населення, над чим і працюватимемо», – зазначив Степан Барна.