Суд повернув землю у власність територіальної громади

Прокуратурою вжито заходів щодо повернення у власність територіальної громади земельні ділянки прибережної захисної смуги Тернопільського ставу

Питання додержання земельного законодавства та захист інтересів територіальних громад у земельній сфері, у тому числі щодо законності винесення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування рішень про надання у власність та користування земельних ділянок, перебувають на постійному контролі органів прокуратури області.

Зокрема, прокурорською перевіркою встановлено, що у вересні 2011 року між Тернопільською міською радою та одним із суб’єктів господарювання міста Тернополя укладено договори земельного сервітуту, за яким товариству передано у користування дві земельні ділянки по вул. Білецькій для влаштування тимчасового літнього відпочинкового майданчика в межах прибережної захисної смуги Тернопільського ставу.

Проте, перевіркою з’ясовано, що договори укладено без розробленої землевпорядної документації, а нормативно-правові акти, на підставі яких вони укладалися, втратили чинність.

З урахуванням наведеного, Тернопільським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері до господарського суду Тернопільської області пред’явлено позов про визнання недійсними зазначених договорів, укладених між міською радою та господарюючим суб’єктом.

Рішенням суду позов прокуратури задоволено та зобов’язано підприємство повернути землю у власність територіальної громади.

Додатково:
У поточному році за наслідками проведених прокурорами перевірок у місцевих органах виконавчої влади, місцевого самоврядування та контролю розглянуто із вжиттям заходів 545 подань, скасовано 218 актів, притягнуто до відповідальності майже 300 посадовців. Вжитими заходами попереджено незаконне надання майже 150 га земель та повернуто державі і територіальним громадам ще понад 600 гектарів.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області