Техніка для розчистки снігу на Тернопільщині працює цілодобово

28 січня негода спостерігалась по всій території Тернопільської області. Всього на її ліквідації працювало понад 130 одиниць техніки.

Сніг та заметіль при сильному вітрі, пориви якого перевищували 10-12 м/с та інтенсивні опади, які були найбільшими саме у Зборівському районі за короткий період часу затруднили проїзд до 18 сіл (села Ярославичі, Гукалівці, Перепельники, Гарбузів, Манаїв, Піщане, Славна ,Плісняне, Вірлів, Храбузна, Жабиня, Годів, Йосипівка, Цицівка, Загір’я, Панасівка, Чорний Ліс, Серитець ) Зборівського району. Заметеною до половини проїжджої частини була і дорога державного значення Почаїв-Зборів на ділянці Зборів-Залізці. Видимість на дорогах не перевищувала 20-40 метрів. В період несприятливих погодніх умов, автодороги Зборівського району являються снігозаносимими на 80% своєї протяжності із-за відсутності на них захисних лісонасаджень.

snig

«Як правило, насамперед розчищаються дороги державного значення, а це 73,3 км,  потім місцевого значення –  294,7 км.» – зазначив начальник Зборівського райавтодору Іван Луців.

Як повідомляє прес-служба Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, жодного механізму на розчистці під’їздів безпосередньо до населених пунктів із сторонніх організацій, підприємств та фермерських господарств не працювало, що значно уповільнює розчистку автодоріг. Зимова стихія є стихія для всіх, а не тільки для шляховиків. З нею необхідно боротись всім сільським, міським та селищним радам, організаціям та підприємствам району разом!