Тернопільщина отримає 36 автомобілів екстренної допомоги

Про первинну медико-санітарну допомогу, як пріоритетний напрямок в розвитку охорони здоров’я держави доповів голові Тернопільської ОДА директор департаменту охорони здоров’я  Руслан Мостовий.

Він стверджує, що завдяки структуризації рівнів надання допомоги, яка триває в державі, медицина наближається до європейських стандартів, загальноприйнятих рівнів надання медичної допомоги. Сьогодні Тернопільщина з поставленими Президентом  завданнями в Національному Плані дій  – впоралася. Медична галузь області, за підсумками роботи 2013 року та незважаючи на майже десятимісячну відсутність бюджету, зайняла по Україні 9 місце.

В області завершено реорганізацію швидкої медичної допомоги і створено “Центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф”. Центр готовий до наступного етапу –  формування єдиної оперативно-диспетчерської служби та оснащення автомобілів GPS – навігаторами.

Доповів Руслан Мостовий голові і про плани на 2014-й рік. Він каже, що в першому кварталі Тернопільська область отримає 36 автомобілів екстренної медичної допомоги, кожен район області отримає щонайменше один автомобіль.

Окрім цього, на Тернопільщині запланували осучаснити, насамперед технологічно, університетську лікарню,  завершити поліклінічне відділення онкодиспансеру, розпочати реконструкцію з створення центру патоморфологічних досліджень,  розпочати роботи по створенню відділення мультирезистентного туберкульозу, завершити ремонт реанімаційного відділення в обласній дитячій лікарні.

Під особистим контролем голови області є продовження та завершення реконструкції перинатального центру. Саме про його добудову на одній із зустрічей з Президентом говорив Валентин Хоптян. Глава держави пообіцяв посприяти в завершенні будівнитва.

Окрім цього Руслан Мостовий звернувся до очільника краю з проханням підняти на рівні держави і питання щодо державної підтримки розвитку кардіологічної служби області, а саме створення обласного центру кардіохірургії та інтервенційна кардіології. Також керівник департаменту подякував очільнику області за підтримку медичної галузі.