Тернопільщина захищає трудових мігрантів і їхні сім'ї

Управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності облдержадміністрації розробило проект програми міжрегіонального та зовнішньоекономічного співробітництва Тернопільської області на 2014-2017 роки. Серед цілей Програми є розділ, виконання якого повинно створити сприятливі умови для забезпечення повноцінного захисту особистих, економічних, професійних, соціальних та інших інтересів і прав жителів Тернопільської області, які тимчасово працюють за кордоном. Реалізація завдань і заходів програми забезпечить мінімізацію негативних і максимізацію позитивних результатів трудової міграції та суттєво вплине на покращення добробуту жителів області, а також сприятиме реалізації положень Меморандуму про співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією, Тернопільською обласною радою та Тернопільською обласною Спілкою працюючих за кордоном “Медобори” з питань трудової міграції.

Серед основних завдань Програми: налагодження інституційної співпраці Тернопільської обласної державної адміністрації, місцевих рад області з органами влади та місцевого самоврядування в країнах перебування трудових мігрантів; надання сприяння працевлаштуванню трудових мігрантів та створення умов для їх повернення і реінтеграції; проведення психокорекційної роботи з дітьми трудових мігрантів та членами їх сімей (тренінги, корекційно-розвивальні заняття); проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо особливостей працевлаштування за кордоном у різних країнах світу і пов’язаних з цим ризиків. Проект Програми затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації та переданий на розгляд до Тернопільської обласної ради.

Довідка: З метою пошуку ефективних моделей управління трудовою міграцією обласна державна адміністрація та ГО «Тернопільська обласна спілка працюючих за кордоном» у 2013 році підписали Меморандум. Ним передбачено реалізувати низку заходів, направлених на вирішення основних проблем соціальної напруги, пов’язаних із новітньою трудовою міграцією Тернопільської області. Зокрема, Тернопільська обласна державна адміністрація надасть допомогу в організації щорічних літніх таборів для дітей трудових мігрантів під час літніх канікул в Україні, сприятиме залученню волонтерів з університетів міста Тернополя, які  надаватимуть соціальні послуги дітям трудових мігрантів, їх батькам та тимчасовим опікунам у питаннях, пов’язаних із соціалізацією, вихованням та спілкуванням з дитиною.