Тернопільська "Нива" переживає фінансові проблеми

Єдина команда Першої ліги, яка ще не розпочала підготовку до весняних матчів — тернопільська Нива. Вкотре наш клуб не може пережити зиму без фінансових проблем.

Спорт Тернопільщини спробує розглянути кілька варіантів розвитку подій навколо однієї із двох професійних команд області.

1. Збереження професійного статусу і колективу

Найбільш оптимістичний, але з кожним днем менш реальний варіант. Футболістам Ниви і досі не повернули борги по заробітній платі і сума боргу — лише зростає. Тому втримати всіх основних гравців у Ниві буде вкрай важко. По-перше, гравці будуть вимагати отримати свої кошти і навряд чи погодяться приступити до тренувань без конкретних виплат. А, по-друге, футболісти можуть не захотіти продовжити кар’єру у клубі, який має нестабільну фінансову підтримку. Як розповів нещодавно один з лідерів клубу — Борис Баранець, дехто з гравців вже почав шукати собі нову команду. Як відомо, на перегляд у полтавську Ворсклу безуспішно їздив Сергій Шестаков. Віталій Романюк у інтерв’ю теж розповів що розглядає інші варіанти. Тому щоб зберегти склад, який посів 7-ме місце за підсумками першої частини ліги, потрібно повністю погасити борги та надати футболістам хоча б якісь гарантії, що надалі такої ситуації не повториться. Сподіваємося, що керівникам клубу таки вдасться до початку чемпіонату та кубка вирішити всі фінансові проблеми і хоча б частково, але втримати у команді провідних гравців.

2. Збереження професійного статусу, але зміна колективу

Якщо ж зберегти колектив таки не вдасться, то потрібно зберегти хоча б професійний статус і дограти сезон у Першій лізі. Подібна доля спіткала Ниву у сезоні 2009/10, коли команда теж вийшла у Першу лігу. На друге коло чемпіонату Нива вийшла з фінансовими проблемами та іншим складом, який тоді не зумів зберегти прописку у Першому дивізіоні. В такому випадку тренерському штабу доведеться укомплектовувати команду або ж місцевою молоддю, або банально тими футболістами, які не підійшли іншим командам. В такому випадку про якість досягнення мова не йтиме, але хоча б Нива залишиться у ранзі професійних команд.

3. Втрата професійного статусу

Найгірший і, звісно, найбільш не бажаний сценарій розвитку подій. Якщо керівництво клубу таки не знайде коштів для продовження участі у чемпіонаті, то команда не вийде на старт, а отже і згодом втратить професійний статус.