Тернопільська прокуратура вимагає повернути землю вартістю понад 1 мільйон гривень

Органами прокуратури області приділяється особлива увага питанням додержання земельного законодавства та захисту інтересів держави у земельній сфері, у тому числі щодо ефективного використання орендарями земельних ділянок, наданих їм органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у користування.

 Прокурорською перевіркою встановлено, що між Підволочиською селищною радою та будівельною організацією укладено договір оренди землі загальною площею 3,5 га для будівництва багатоквартирних житлових будинків та офісних приміщень.

Проте, підприємство, не виконуючи умов зазначеного договору, безоплатно використовувало землю, внаслідок чого виникла заборгованість за її користування у розмірі майже 50 тисяч гривень.

З врахуванням наведеного, прокуратурою Підволочиської району до суду пред’явлено позов в інтересах територіальної громади щодо стягнення заборгованих коштів до місцевого бюджету та вимогою щодо розірвання договору оренди із суб’єктом господарювання та повернення земельної ділянки, вартістю майже 1,3 млн. грн., територіальній громаді.

На даний час позовна заява перебуває на розгляді господарського суду Тернопільської області.