Тернопільські депутати: не усі вимоги Євромайдану реалізують (відео)

Тернопільське Інформаційне Бюро провело опитування серед депутатів міської ради: чи будуть реалізовані вимоги Євромайдану? Ми запитували в політиків, наскільки ймовірна відставка уряду Миколи Азарова, чи будуть дострокові президентські вибори, і які методи для перемоги, на їхню думку,  слід використовувати.

Олег Вітвіцький: “Змінити влади можна  тільки через позачергові вибори до Парламенту”

– Я, як учасник процесів на Майдані, маю враження таке – Майдан швидко не минеться. Радикальні реформи швидко не відбуваються, бо ситуація в державі дуже складана, тому треба себе налаштувати на тривалу боротьбу. Вважаю, що зараз  Майдан перейшов у фазу від емоцій до практики. Влада не віддаватиме важелі правління, тому початкові зміни будуть дуже “косметичні”. Найбільшою зміною буде відставка уряду, але не забуваємо, що новий Кабінет буде контролювати діючий Президент. Тому, не відбудеться зміна системи. А добитися перезавантаження влади можна тільки позачерговими парламентськими виборами.

Роман Заставний: “Відставка уряду – недопрацювання опозиції”

– Найбільше проблема Майдану –  політики не завжди хочуть говорити людям правду, а люди самі не завжди її хочуть почути. Навряд чи, при сьогоднішніх умовах в країні можливо провести дострокові президентські вибори, але це достатня основа, щоб їх демократично провести через рік. Закладений хороший фундамент для зміни влади в державі. Відставка уряду – це недопрацювання опозиції. Треба було більше уваги приділити спілкуванню з депутатським корпусом, який є на сьогоднішній день. І коли 3-го грудня було голосування, то вони мали усі можливості відправити уряд у відставку.

Михайло Ратушняк: ” Президент має пояснити чому не виконує вимоги Євромайдану”

–  Все в руках громадськості. Влада є такою, якою ми їй дозволяємо бути. Якщо майдан перестане бути Євромайданом- це ляпас самому собі, бо люди вийшли самі за себе. Наші вимоги задовольнять тільки тоді, коли ми до кінця відстоїмо на Майдані. Влада має з нами спілкуватись – прийти до протестуючих чому не виконують їхні вимоги.

Петро Ландяк: ” Мало шансів, що відбудуться дострокові вибори Президента”

– Не вважаю себе знавцем політології, але думаю, що поступки від влади будуть. мінімум – відставка уряду Азарова. Все буде залежати від гнучкості Президента.  Поки що, мало шансів, що відбудуться дострокові президентські вибори. Думаю, що максимум через 2 місяці почнуться серйозні зміни в Кабінеті Міністрів. Ну і звичайно, повинні бути меседжі від Президента, для того, щоб заспокоїти людей. Людям набридла  вседозвольність влади всіх рівнів ,безправ’я і корупція.