Тернопільські пластуни запалили "Різдвяну свічечку"

Святкувати Різдво у дружньому колі для тернопільских пластунів – добра традиція. Щороку пластова родина збирається на святковому дійстві «Різдвяна свічечка». 

Програма насичена – вертепи, Маланка, колядки та вінчування. Пластуни змагалися хто приготує найсмачнішу кутю, виготовить найкращу ялинкову іграшку та різдвяну листівку.

А зародилося традиція святкуваня «Різдвяної Свічечки» у пластовій діаспорі в 1950 році. Нині заходи відбуваються у всіх областях.

«Тернопільські пластуни підготували для вас вертепи, виступи і співи. Дуже цікаві будуть. Вони з цими вертепами ходили по місту, а сьогодні вибрали кращих і представлять їх для всієї громади, – розповів пластун Дмитро Сиротюк. – Ми організовуємо серед юнацтва різні конкурси аби вони змогли проявити свою творчість і позмагатися».

Цьогоріч у різдвяних вертепах були й нетрадиційні герої. Пластовий сеньйор Олег Мушій зіграв міліціонера. Йому й належала ідея сворити такий образ. Незважачи на вікову різницю з маленькими колядниками було комфортно працювати – визнає чоловік.

Різдвяне дійство мав підготувати кожен пластовий курінь. Діти до 12 років зіграли Маланку

Назва дійства «Різдвяна Свічечка» пов’язана із Вефлиємським вогнем, який пластуни щорічно зустрічають та передають усім. А ще під час дійства запалюють три свічки: першу – “за тих, які відійшли від нас, за тих, які загинули за кращу долю України”; другу – “за всіх українців в Україні та розметаних по цілому світу” і третю – “за всіх пластунів і пластунок в Україні та поза її межами”.

«Це дійство є традиційне для нас, бо це є пластове Різдво. Збирається вся наша велика родина на спільне святкування. Збираються всі – від дуже-дуже маленьких дітей, які сьогодні виступали і до найстарших. Це зустріч з усіма. Це найбільша радість!», – ділиться враженнями пластунка Соломія Гребеняк.