Тернопільські промисловці хочуть фінансових гарантій від ЄС

Це надважливе питання, на сьогоднішній день, для українського бізнесу – коментує засновник і фінансовий директор ТОВ «Агро-млин», заслужений працівник сфери послуг України Богдан Олійник .

Представники регіонів Західної України, зокрема Тернопільщини більш орієнтовані на ринки ЄС та ближнього зарубіжжя. Ми тяжіємо, однозначно, до європейських країн, налагоджуємо з ними співробітництво, обмінюємось досвідом, їх представники часто приїздять до нас.01

Тому ми підтримуємо євро інтеграційний курс України на 100%. Але в нас, як промисловців, є декілька не визначених поки нюансів. Перш за все нас бентежить рівень гарантій, котрі Європа дасть українському бізнесу. В Угоді повинні бути прописані чіткі гарантії, щодо збереження робочих місць, які є на даний час. І чіткі плани щодо їх збільшення. Адже постраждати в першу чергу можуть великі підприємства., зосереджені на сході держави. Коли ж ми переорієнтовуємось з ринків Російської Федерації на європейські ринки, ми повинні мати гарантії, що нас там приймуть, що нашу продукцію будуть купувати, що ми будемо мати ринки збуту в першу чергу, повідомляє сайт МедіаРегіон.

Фінансові гарантії – це мабуть, друга основа, яку чекають від Європи українські підприємці та промисловці. На даний час для нас не зрозумілі умови пільгового кредитування для розвитку великого та малого бізнесу в Україні. Адже системи комфортного кредитування для розвитку бізнесу – це та перспектива, яку Україна очікує від ЄС. Всі ми чули від західних колег, як легко отримати кредит, ще й під низькі тарифні ставки, в країнах ЄС. Це те, що ми очікуємо отримати після підписання Угоди.