Тернопільські школярі мріють бути журналістами-криміналістами

Співробітники сектору зв’язків з громадськістю спільно з працівниками управління кадрового забезпечення  зорганізували зустріч з десятикласниками навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей №6». Головною темою діалогу правоохоронців та старшокласників стала кримінальна журналістика, адже школярі поглиблено вивчають гуманітарні предмети з перспективою вступу на факультети журналістики.

PM57image001

 

Аби зрозуміти основні цілі кореспондента-криміналіста, правоохоронці розповіли школярам про ті завдання та обов’язки, які покладені на правоохоронні органи. Інформування, пересторога, моральне виховання, привернення громадської уваги – ось найперші чинники, що характеризують кримінальну журналістику. Той, хто планує пов’язати свою професійну діяльність саме з цим напрямком, має чітко усвідомлювати, що межа закону існує для усіх.

PM929image002

 

Завдання журналіста бути не лише ретранслятором подій, а йінтерпретатором побаченого та почутого, – ділився досвідом зі школярами начальник сектору зв’язків з громадськістю Сергій Крета. – Та  той, хто планує займатися кримінальною журналістикою, повинен розуміти, що в його діяльності є чіткі межі, переступ за які караються законом. Наприклад, не можна називати затриманих за підозрою у скоєнні протиправного діяння осіб злочинцями. Вони є лише підозрюваним, адже принцип презумпції невинуватості, за яким вину може встановити лише суд, ніхто не відміняв. Не варто в деталях переповідати читачеві чи глядачеві метод скоєння злочини, адже завтра може трапитися ситуація, що  хтось візьме це  на озброєння  і ваш матеріал стане поштовхом до вчинення нового злочину. Ще багато існує правил у кримінальній журналістиці, гадаю, той, хто обере її своєю професією, обов’язково їх знатиме.

 

Що можна стати журналістом у погонах з дипломом випускника навчального закладу системи МВС, розповів старшокласникам інспектор кадрового забезпечення Роман Пітик. Школярі дізналися про навчання у відомчих університетах, про факультети, які готують спеціалістів для різних служб і для підрозділу зв’язків з громадськістю зокрема.