Тернопільський нардеп Михайло Головко: "Це не сесійне засідання, а доказова база майбутніх кримінальних справ"

Чергове засідання клану олігархів і бандитів продемонструвало на всю країну, що парламентаризму в Україні більше не існує. Процес голосування за б’юджет-геноцид та инші антинародні закони – це не сесійне засідання, а доказова база у майбутніх кримінальних справах”, – про це заявив народний депутат-свободівець Михайло Головко, коментуючи засідання Верховної Ради України 16 січня 2014 року.

“Цифри, що закладені в б’юджеті, говорять самі за себе: зменшення видатків на охорону здоров’я, збройні сили, але суттєве збільшення видатків на правоохоронні органи, утримання суддів, СБУ, прокуратуру, адміністрацію президента. Ухвалений держб’юджет яскраво демонструє, що політика Януковича спрямована на побудову поліцейської держави на зразок навіть не Білорусії, а Північної Кореї.

Щодо б’юджету вцілому, то доходи прогнозовані на рівні 392,4 млрд грн, а видатки 447,3 млрд грн, отже передбачений дефіциту б’юджету сягне 18%, і ці кошти Україні доведеться позичати. Так, дефіцит б’юджету за 2011 рік склав 10,4%, у 2012 – 9,6%, а починаючи з 2013 року відновив негативний зростаючий тренд, востаннє досягнувши позначки 11,7%, а за прогнозами уряду в 2014 становитиме вже 13,2%. За прогнозами цього проєкту державний борг складе близько 35% від ВВП (реальний понад 50%), а це 580 млрд грн (приблизно в 1,5 рази більший за сам б’юджет). В порівнянні з попереднім роком борг України зріс на 49 млрд грн. В ухваленому документі не має жодного слова про отримання кредиту від РФ в розмірі $15 млрд (близько 120 млрд грн.), попри те, що 18 грудня 2013 року Микола Азаров підписав Закон України “Про Державний б’юджет України на 2014 рік”, підґрунтям якого була угода між Президентами України та РФ про надання позики нашій державі.

Державне агентство автомобільних доріг України, наприклад, недоотримає коштів і в наступному році, тож автомобілістам знову доведеться їздити по бездоріжжю. Окрім того, якби дивно не виглядало, але в проєкті б’юджету на 2014 рік передбачено повернення кредиту на колосальну суму 1,29 млрд грн за проведення Євро-2012, в той час як на ЖКГ лише 0,57 млрд грн.

Решта законів, за які були підняті руки, спрямовані на посилення політичних репресій проти усіх незгідних з режимом і демонструють реальний страх влади перед власним народом. Проте вони мають розуміти, що таким чином лише посилюють громадське незадоволення і будь-яка дія матиме таку ж протидію”, – прокоментував Михайло Головко вчорашні події у Раді.