Тернопільський пенсіонер віддав телефонному шахраю 6 тис. грн

Незважаючи на численні застереження правоохоронців, довірливі громадяни продовжують потрапляти в тенета телефонних шахраїв. Лише минулої доби в Тернополі зареєстровано два факти такого роду злочинів. Щоправда, у одному випадку людям, до котрих телефонували пройдисвіти, вдалося розпізнати обман і не потрапити у шахрайську пастку.

Схеми, за якими діють зловмисники доволі прості. Дзвінок серед ночі і голос незнайомця повідомляє про те, що рідна вам людина потрапила у скрутну ситуацію. Далі – просить гроші за, начебто, вирішення питання та порятунок вашого родича. Збентежені потерпілі, нічого не з’ясовуючи, або ж відразу передають гроші шахраям, часто через посередника, або ж перераховують гроші на телефонні рахунки шахраїв. Саме так за лічені хвилини довірливі люди стають жертвами лиходіїв.

Понад шість тисяч гривень віддав 73-річний житель Тернополя невідомому за звільнення від відповідальності  сина, який, нібито, скоїв дорожньо-транспортну пригоду. За словами пенсіонера, опівночі до нього зателефонував незнайомець і повідомив, що його син став винуватцем аварії. Насправді ж, родич потерпілого  в той час знаходився у відрядженні за межами міста. Тривожна звістка ошелешила літнього чоловіка. Замість з’ясувати ситуацію та зателефонувати синові, пенсіонер кинувся виконувати умови співрозмовника. Гроші, як домовилися, пенсіонер передав через чоловіка, котрий прийшов до нього додому. За якийсь час потерпілий зв’язався з  сином та зрозумів, що його обдурили. Міліціонери розшукують зловмисників.

Не потрапити у тенета телефонних шахраїв пощастило подружжютернополян. У них невідомий намагався виманити понад чотири тисячі доларів за порятунок сина. Схема шахрайства аналогічна – пенсіонерам зателефонували і повідомили, що їх син причетний до важкого злочину.Тернополяни виявилися більш обачними та замість того, аби виконувати вказівки незнайомця, зв’язалися з сином, котрий запевнив, що з ним все гаразд.

Щоб не стати жертвою  телефонних аферистів міліціонери радять:

1. Обов`язково розкажіть своїм близьким родичам, особливо старшому поколінню, про існування такого роду шахрайств.

2. Не піддавайтесь емоціям. Шахраї – майстри психології. У жодному разі, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

3. Попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру. Пам’ятайте, у пройдисвітів одна мета – видурити у вас гроші.

4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Правоохоронці звертаються до громадян бути уважними і обережними та не вірити невідомим людям, що за гроші пропонують вирішити проблеми. Якщо ж ви все ж опинились в подібній ситуації – не зволікаючи, телефонуйте «102». Ваше оперативне повідомлення дозволить правоохоронцям швидко відреагувати та  затримати шахраїв.