Тернопільській швейній фірмі не дозволили привласнити майно

Львівський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу тернопільського товариства з додатковою відповідальністю (ТДВ) «Галія», залишавши без змін рішення господарського суду Тернопільської області від 7 жовтня 2013 року на користь РВ ФДМУ по Тернопільській області.

Передісторія цих судових справ сягає кінця 90-х. І в 1996-му, коли в процесі приватизації на базі орендного підприємства «Тернопільська  виробнича швейна фірма» було засноване ВАТ «Тернопільська швейна фірма», і дотепер чинне законодавство забороняє приватизовувати об’єкти цивільної оборони. Вони не входять до статутного капіталу новостворених структур, але залишаються на їхньому балансі. Балансоутримувачем такого об’єкта стало й ВАТ «Тернопільська  швейна фірма». Йдеться про протирадіаційне сховище № 72050 на вул. Опільського, 1 у Тернополі площею 574,9 кв.м, що може вмістити 600 осіб. На момент приватизації його вартість з обладнанням та інвентарем становила 3, 134 млн. крб.  Власне, на таку суму й була зменшена приватизаційна вартість цілісного майнового комплексу швейної фірми.

Згодом правонаступником ВАТ «Тернопільська  швейна фірма» стало ВАТ «Галія», далі – однойменне ТДВ. Упродовж усіх цих років регіональне відділення Фонду держмайна перевіряло стан утримання захисної споруди, укладало договори схову й зберігання держмайна з балансоутримувачем тощо. Дані про сховище також було внесено до Реєстру державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу господарських товариств.

Отож, цілковитою несподіванкою для РВ ФДМУ у 2012 році стало повідомлення міського БТІ про те, що колишнє ВАТ «Тернопільська швейна фірма»…зареєструвало за собою право власності на протирадіаційне сховище, включивши його до загальної площі будівлі підготовчо-розкрійного корпусу, в якому те розміщене.  Позаяк керівництво «Галії» відмовлялося визнати за державою право власності на вказаний об’єкт, РВ ФДМУ звернулося до суду. Разом із товариством «Галія» відповідачами були ТзОВ «Міське бюро технічної інвентаризації» та Тернопільське міське управління юстиції, через недбалість (або ж потурання) яких і виник спір.

Господарський суд позов регіонального відділення задовольнив, постановивши скасувати державну реєстрацію  права власності на колишнє протирадіаційне сховище за ТДВ «Галія» й визнати його за державою в особі Регіонального відділення Фонду держмайна по Тернопільській області. Суд також зобов’язав міське управління юстиції внести відповідні зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Суд вищої інстанції, попри сподівання ТДВ «Галія»,  це рішення залишив без змін.