Тернополянам пропонують електронну кадастрову карту

Важливим досягненням у сфері земельних відносин минулого року стало створення публічної кадастрової карти. За допомогою Інтернету вона доступна для кожного громадянина України.

«Кожен власник чи користувач може побачити місцезнаходження своєї земельної ділянки у просторі і з суміжними земельними ділянками. Там він може побачити інформацію про конфігурацію своєї земельної ділянки, її розміри, цільове призначення», – пояснила перший заступник начальника головного управління Держземагентства в області Дарія Романська.

Якщо земельна ділянка відсутня на публічній кадастровій карті, а кадастровий номер присвоєний, то інформацію можна отримати за допомогою зворотного зв’язку тієї ж Інтернет-сторінки, де є карта.

«У верхньому правому куточку можна побачити зворотній зв’язок, тут є ряд запитань для заповнення граф. Люди вводять інформацію про їх земельну ділянку, відправляють запит до Держземагентства У випадку наявності даної земельної ділянки у кадастровій системі – вони заносять її в кадастрову карту, у випадку відсутності – надають роз’яснення про шляхи врегулювання даного питання», – каже Дарія Романська.

У минулому році фахівці обласного Держземагентства розглянули 151 заяву про виправлення розбіжностей на кадастровій карті. Зазвичай, кажуть спеціалісти, причиною відсутності деяких ділянок на цій мапі є те, що їм не присвоєно кадастрового номера.