Тернополянкам стало легше отримувати допомогу на дитину

Перелік документів, необхідних для одержання матеріальної допомоги при народженні дитини скоротили. Відтепер батькам не доведеться витрачати час на збір усіх необхідних довідок. Достатньо лише паспорта, свідоцтва про народження дитини і заяви. Відповідний закон набрав чинності з 1 лютого.

Понад 12 тисяч 300 сімей в області отримують допомогу на дітей, у Тернополі – 6 тисяч 300. Та раніше, щоб належним чином оформити документи, доводилося витрати не мало часу на збір необхідних документів.

Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення доповнень до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини”. Відтепер одержати допомогу легше.

Як розповіла заступник начальника управління – начальник відділу управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення ОДА Тамара Козак: «Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення, за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються також свідоцтво про народження дитини та відповідна заява, форма якої затверджена Мінсоцполітики або довільної форми із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини».

Решту документів для призначення допомоги органи соціального захисту населення збирають самостійно. Без паперових довідок, а лише з допомогою обміну електронними документами.

Востаннє розмір допомоги зростав у грудні 2013 року: 30 тисяч 960 гривень для першої дитини виплачують протягом 2-ох років, 61 тисяча 920 гривень для другої дитини ділиться на 4 роки, 123 тисячі 840 гривень на третю і наступних дітей розділяють виплачують протягом 6-ох років. Цього року суму виплат знову переглянуть.