Тимошенко відмовилась їхати в суд

Прес-служба ДПтС України повідомляє про те, що засуджена Ю. Тимошенко відмовилася поїхати до суду, посилаючись на відсутність рекомендацій німецьких лікарів брати участь у судових засіданнях/

За повідомленням. Ю.Тимошенко завчасно була ознайомлена із викликом до суду на 27 грудня, однак вона відмовилася їхати до суду.

“Сьогодні вранці під час спілкування з керівником колонії, який запропонував засудженій пройти до конвойного авто, що чекало надворі, остання відмовилася, посилаючись на відсутність рекомендацій німецьких лікарів брати участь у судах”, – йдеться у повідомлені Служби.

“На всі зауваження про те, що німецькі лікарі вже півроку її не відвідують, а суд викликає понад рік – засуджена ніяк не реагувала. Про відмову Ю. Тимошенко від етапування та участі у судовому засіданні 27 грудня поточного року складено відповідний акт”, – наголошується у повідомлені.

Нагадаємо, сьогодні у Харкові має відбутися судове засідання у справі ЄЕСУ.

Також нагадаємо, що 6 грудня було прийнято рішення перенести судове засідання прийняте у зв’язку з відсутністю підсудної Юлії Тимошенко.

Як відомо, справа ЄЕСУ була порушена у жовтні 2011 року за замах на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов’язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ у розмірі 405 млн 500 тис дол., або 3 млрд 233 млн 254 тис 250 грн, тобто Ю.Тимошенко висунуто звинувачення у скоєнні злочину за ч.2 ст.15 та ч.5 ст.191 КК.

Перше судове засідання у справі ЄЕСУ у Київському районному суді Харкова відбулося 19 квітня 2012 року. Проте, з того часу суд фактично не просунувся у розгляді справи: Ю.Тимошенко знаходиться понад рік у лікарні і щоразу відмовлялася від етапування до зали суду.

19 вересня 2012 року Господарський суд Києва частково задовольнив позов російської сторони та зобов’язав український уряд виплатити 3.1 млрд грн боргів корпорації ЄЕСУ. Кабмін оскаржив це рішення, але його апеляцію відхилили.

15 серпня прес-служба Державної пенітенціарної служби України розповсюдила інформацію про те, що засудженій Ю. Тимошенко було повідомлено про її виклик до Київського районного суду м. Харкова для участі у засідання щодо справи ЄЕСУ 16 серпня.