Томенко пропонує позафракційним депутатам відкликати свої голоси за закон "Коліснеченка-Олійника"

Повний текст звернення:

На переконання народного депутата Миколи Томенка, сьогодні у справі повернення України на цивілізований, демократичний шлях дуже важливу роль можуть відіграти депутати-мажоритарники, які мають меншу залежність від влади, оскільки обирались людьми на мажоритарних округах, досі не увійшли до складу Партії регіонів, а лишаються позафракційними.

Зокрема, це стосується делегітимації найбільш скандального закону
«Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (реєстр. № 3879), що був ухвалений у ВР 16 січня.

За цей закон, розкритикований усіма українськими та європейськими організаціями, суперечливі та скандальні норми якого роблять ледь не усіх громадян та журналістів потенційними злочинцями,проголосувало 239 народних депутатів. Серед них 204 депутати від Партії регіонів, 32 комуністи та 18 позафракційних.

«Не є таємницею, що в ситуації, в якій знаходилася Верховна Рада під час голосування законопроектів 16 січня, яких ніхто не читав, які не обговорювались на засіданнях комітетів, і яких не було в порядку денному, то зрозуміло, що абсолютна більшість депутатів просто не знали, за що вони голосують», – зауважив Микола Томенко.

«Мені немає потреби зараз звертатися до членів Партії регіонів та комуністів, це – на їхній совісті. Натомість я звертаюсь до позафракційних, бо переконаний, що їхнє голосування не було свідомим, оскільки більшість їх не читала цей законопроект і не розуміла, за що голосує», – зазначив Микола Томенко.

Тож, він закликає позафракційних депутатів, зокрема, Володимира Литвина, Ігоря Єремеєва, Віктора Тимошенка та ін., також колишніх депутатів фракції «Батьківщина» Василя Кравчука, Андрія та Олександра Табалових, В’ячеслава Кутового та ін., і новообраних депутатів, які всю виборчу кампанію розповідали, що вони будуть як незалежні депутати захищати своїх виборців, Михайла Поплавського та Віктора Пилипишина – відкликати свої голоси і таким чином делегітимізувати цей скандальний закон, що дозволить найближчим часом його скасувати як такий, що будує поліцейську державу в Україні.