Три неопубліковані оповідання Селінджера викладено в Інтернет

Неопубліковані розповіді знаменитого американського письменника Джерома Селінджера цими днями з’явилися в Інтернеті. Тепер палкі прихильники автора зможуть насолоджуватися прочитанням невідомих оповідань, повідомляє видання The Los Angeles Times.

Так, декілька днів тому для всіх користувачів Інтернету стали доступні три оповідання Селінджера. Це «Іменинник» (Birthday Boy), «Паула» (Paula) та оповідання з досить заплутаною назвою «Океан, повний куль для боулінгу» (The Ocean Full of Bowling Balls ). Тепер розповіді доступні для скачування в форматі PDF – файлу.

Твори з’явилися в Мережі одразу після того, як декілька днів тому невідомий покупець, мешканець Лондона, на знаменитому аукціоні eBay придбав книгу під назвою «Три історії». Саме в цій книзі й були надруковані оповідання.

За безцінні твори покупець заплатив і зовсім смішну суму – всього шістдесят сім з половиною фунтів. Проте достовірність коду ISBN та штрих-коду, опублікованих на обкладинці видання, на момент покупки офіційного підтвердження не мали.

Тим не менше, здобутим багатством покупець вирішив поділитися з іншими користувачами Інтернету. Спершу скани сторінок книги з’явилися на сторінках закритого торрент- трекера what.CD, а через деякий час посилання для скачування було опубліковане на сайті Reddit.com. Вперше невідомі оповідання Селлінджера з’явилися в Інтернеті два дні тому, 27 листопада.

Публікація невиданих оповідань одразу ж викликала інтерес у користувачів та прихильників творчості письменника, особливо у контексті того, що починаючи з 1965 року і до своєї смерті в 2010 Селінджер не видав жодного твору.

В оповіданнях з’являються знайомі читачеві з інших творів автора персонажі. В «Океані» розповідається про персонажів, які були героями найзнаменитішого твору автора «Над прірвою в житі». До цього часу це оповідання могли прочитати тільки студенти Прінстонського університету, які мали доступ до бібліотеки вузу. Примірники двох інших творів належали Техаському університету.

Після прочитання опублікованих оповідань, експерти підтвердили, що публікації автентичні. Проте британець, який закинув їх у Мережу, порушив заповіт автора, згідно з яким ці твори не повинні були публікуватися аж до 2051 року.

Хоча деякі твори повинні були з’явитися раніше: автори документального фільму про письменника, який вийшов у кінопрокат цього року, переконують, що Джером доручив до 2015 році опублікувати не менше п’яти його творів. Отож найближчим часом вони, ці твори, ймовірно з’являться на полицях книжкових магазинів США.