Три ключових запитання до Ігоря Юзьвака – кандидата у народні депутати на окрузі №163

Країна потребує змін! Не просто змін старих облич на нові, а змін у свідомості людей, простого виборця.

Як показали вибори президента, українці втомилися від десятків років невиконаних обіцянок і дешевого популізму. Настав час обирати молоде покоління політиків, які дійсно прагнуть реалізувати свій досвід, потенціал, знання на благо народу і держави. Один із таких – Ігор Юзьвак, адвокат, кандидат у народні депутати на окрузі №163.

  1. Що спонукало вас балотуватися до Верховної Ради?
  • Україна потребує змін. Їх можна запровадити, не лише замінивши старі обличчя політиків на нові. Необхідно змінювати мислення простого виборця. Це під силу молодим ініціативним людям, які хочуть і здатні реалізувати свій потенціал на благо народу і держави. За останні 5-10 років ми таких майже не бачили.

До речі, коли я кажу «молоді політики», то не маю на увазі вік. Насамперед має значення, чи є у цієї людини сучасне мислення, чи заангажована вона «старою системою». Адже народні депутати не повинні зводити дитячі садки, вставляти вікна у будинках чи вкладати бруківку на тротуарах. Вони повинні вирішувати питання, що хвилюють усю державу, у глобальному масштабі. Саме це є їхнім прямим обов’язком. Вони повинні подбати про прозорі правила у державі і їх дотримання усіма, без винятку. І це врешті допоможе змінити ситуацію на краще у кожному населеному пункті, на кожній вулиці і навіть в окремому будинку.

  1. Які цілі ставите перед собою як народний депутат?
  • Ставши народним депутатом, відразу відкрию громадську приймальню у Тернополі. Адже завдяки такому офісу можна дізнаватися про ті чи інші проблеми виборців, акумулювати цю інформацію і врешті висвітлювати на рівні Верховної Ради. На підставі цього також можна ініціювати розгляд різних необхідних законопроектів. Адже, по суті, основною роботою народного депутата якраз і є розробка нових законопроектів та ініціювання їх розгляду у парламенті.

Насамперед, я ініціював би внесення змін до Закону України «Про регламент Верховної Ради України». Адже ми знаємо, що наш парламент має кілька хронічних «хвороб»: неособисте голосування депутатів, ігнорування ними засідань сесій і комітетів. Отже, нагальні зміни потрібні, щоб підвищити відповідальність депутата. Лише тоді ми зможемо просувати на законодавчому рівні ініціативи, які сприятимуть розвитку держави.

  1. За якими ключовими напрямками бачите розвиток України?
  • Особливо значимим на нинішньому етапі є, як на мене, впровадження прозорого ринку землі в Україні. Мораторій на продаж сільськогосподарських земель уже давно варто було скасувати, адже він порушує права українців, зокрема – власників паїв. Вони можуть використовувати свої ділянки, але не можуть їх продати, а це є прямим порушенням Конституції та низки законів. Просто треба запровадити такі правила, щоб ані держава, ані народ від появи ринку землі не зазнали втрат.

Серед нагальних питань – реформа правоохоронної системи. Адже поки що єдина зміна, яку вдалося запровадити бодай частково, це – патрульна поліція. На початку до її лав набирали зовсім нових людей, які не встигли себе нічим заплямувати. Натомість у загальній системі Національної поліції – усе, як і було. Через цю «недореформу», а також незавершені процеси у прокуратурі і судах страждає нині вся держава. Тому ми і стаємо свідками ситуацій, коли закон ігнорується або «підлаштовується» в інтересах окремих людей.

Окрім того, держава не зможе розвиватися, якщо не буде інвесторів. Утім, бізнес ніколи не зможе працювати спокійно і чесно, якщо не буде прозорих правил гри. До того ж, розвивати підприємництво в Україні чи не найбільше заважає корупція. Розбудовувати державу, не поборовши хабарництво на усіх рівнях, – практично неможливо.

Надія Новак

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району