У Бережанах стартувала епіграфічна експедиція

11 липня 2018 року на території єврейського кладовища в місті Бережани стартувала епіграфічна експедиція магістерської програми з юдаїки Києво-Могилянської академії під керівництвом професорів цього вищого навчального закладу Віталія Черноіваненка та Таїсії Сидорчук, за участю експертів з епіграфіки Катерини Малахової та Олександри Фішель, студентів НаУКМА. Науково-дослідницька робота триватиме протягом 3 днів (11.07. – 13.07.2018 р.).
Основним завданням магістрів НаУКМА є документування написів та символів, викарбуваних на мацевах – надгробних плитах, значна частина яких, на жаль, напівзруйнована або стерта.
За попередніми даними, більшість поховань на єврейському кладовищі в місті Бережани припадають на період 18-19 століття.
Міський голова Володимир Музичка, його заступник Олег Захарків, директор ДІАЗ у м. Бережани Василь Зорик, провідні спеціалісти відділу культури, туризму та релігій міської ради Ірина Хомецька і Мар’яна Гура, головний інженер БМКП «Господар» Степан Гриник зустрілися з керівником експедиції Віталієм Черноіваненком та обговорили ряд питань щодо сприяння у проведенні дослідницьких робіт на території єврейського кладовища.
Працівники БМКП «Господар» (директор Михайло Хомецький) покосили траву на стародавніх могилах.
Варто зазначити, що учасники експедиції використовують карту, де нанесено місця поховань (близько 150), які хоча б частково збереглися. Автором схеми є геодезист Григорій Аршинов (м. Острог, Рівненська область).
Не можна залишити поза увагою той факт, що в 90-х рр. 20 століття було збудовано егель, де, ймовірно, поховано хасидського цадика (праведника). Учасниками експедиції заплановано дослідити написи на мацеві, що знаходиться всередині споруди, та з’ясувати, хто там насправді похований.