У Бразилії 6 млн осіб залишилися без світла

Велика аварія лінії електропередач в Бразилії залишила без світла близько 6 млн жителів країни.

Про це повідомив оператора національної енергосистеми ONS, пишутьбразильські ЗМІ.

“Від замикань постраждали, щонайменше, 6 млн людей, промислові підприємства у великих містах Бразилії, райони з найвищим рівнем споживання електроенергії на півдні і частково – аграрні райони на середньому заході”, – йдеться в повідомленні.

Аварія сталася 4 лютого внаслідок короткого замикання між північними і південно-східними районами країни. Частково без світла на декілька годин залишилися і найбільші бразильські міста – Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро.

За словами мережевого оператора, щоб запобігти «ланцюговій реакції» в результаті коротких замикань на окремих ділянках, енергетики вдалися до масштабного відключення світла. Таким чином, їм вдалося уникнути поширення збоїв на інші райони.

Напередодні президентських виборів влада поспішила заспокоїти населення і запевнити, що періодичні перебої з електроенергією не є ознаками глобального браку ресурсу по країні в цілому.

Разом з тим, спека і тривала відсутність дощів у січні – аномальні явища для Бразилії – призвели до різкого падіння рівня води в районах гідроелектростанцій. Сьогодні постачальники електроенергії вимушені компенсувати різницю шляхом закупівель ресурсу у теплових компаній.

Останнє масштабне відключення електрики в Бразилії сталося в серпні 2013 року. Тоді без світла залишилося населення восьми штатів.