У Кіровограді масово затримують і арештовують активістів Майдану

Влада продовжує переслідування за світоглядні та політичні переконання. Впродовж останніх кількох днів на Кіровоградщині тривають масові арешти та виклики активістів Майдану на допити, після чого людей кидають за ґрати. Лише сьогодні було затримано близько 10 осіб. Загалом у міліції станом на 28 січня перебуває близько 20 активістів. Точна кількість наразі не відома, оскільки людей хапають просто на вулиці, вриваються з обшуками до помешкань, тому про всіх затриманих ми не знаємо. Про це 28 січня 2014 року повідомив голова Кіровоградської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олександр Ромащенко.

Як поінформував націоналіст, зараз відомо, що за ґратами перебувають: Ігор Деркач, член ВО “Свобода” – 4 доби арешту; активіст ВО “Свобода” Святослав Коваль – 15 діб арешту; свободівець Максим Гуцалюк – 15 діб арешту; голова Кіровоградської міської організації ПП “Удар” Сергій Горбовський – 15 діб арешту.

Також затримано членів “Свободи” – Ігоря Якименка та Максима Корінчука. Окрім націоналістів також затримано: активіста місцевого Майдану, депутата Кіровської райради Миколу Гречуха, голову Кіровоградської обласної організації “Просвіта” Олександра Ратушняка, очільника ультрасів кіровоградської “Зірки” Віталія Єгорова, очільника кіровоградського Автомайдану та організації “ДАІ не ДАЙ” Віталія Коваля. На допити у якості свідків викликають: голову обласної організації ВО “Свобода” Олександра Ромащенка, голову міської організації ВО “Свобода” Сергія Запорожана, голову виконкому обласної організації ПП “Удар” Костянтина Полякова, очільника ІАЦ “Перевесло”, координатор кіровоградського Майдану Сергія Михальонка, підприємця, депутата Кіровоградської облради Миколу Онула, депутата Кіровоградської міськради Ларису Онул, активіста Майдану Андрія Лавруся.

“Такі дії правоохоронців свідчать про те, що центральна та місцева влада веде війну проти небайдужих та активних громадян, які не змирилися з диктатурою антинародного режиму. Але народ у прагненні свободи вже не зупинити. Люди зрозуміли, що стан справ у країні треба негайно змінити, і до цього може призвести тільки падіння цього антинародного режиму. Усі готові до затяжної боротьби, тому подібні залякування на людей вже не діють”, – наголосив Олександр Ромащенко.