У Києві у ізоляторі тримають трьох активістів Євромайдану, серед яких є житель Тернопільщини

20 січня побили і затримали випускників «Острозької Академії» та KSE – активістів «Євромайдану», які не брали участі у заворушеннях на вул. Грушевського.

Вранці 20 січня Дмитро Москалець, Юхим Дишкант та Артур Ковальчук поверталися пішки додому з Майдану. У заворушеннях на вул. Грушевського участі не брали. Поблизу меморіалу голодомору до них підійшли 10-15 “тітушок”, взяли їх в кільце і почали бити. “Тітушки” зламали носа Артуру Ковальчуку, ще двоє мітингувальників мають синці та забої.

Після цього тітушки заявили, що “викликають міліцію”, однак на місце події прибув мікроавтобус з “Беркутом” у повному екіпіруванні та забрав активістів до міліції. Артура, якому було зле, відвезли до лікарні.

Дмитра Москальця та Юхима Дишканта тримають в ізоляторі на пров. Косогірному, 7. Артур Ковальчук наразі перебуває під вартою у Міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги на Братиславській, 3. До нього нікого не пускають.

Остання інформація: хлопцям нібито висунуто обвинувачення. Їм інкримінують порушення статей 293, 294, 295 КК України щодо організації масових заворушень (до 8 років увязнення). Адвокат наголошує, що потрібно готуватись до 2 міс. затримання.

Інформація про хлопців:

Артур Ковальчук, 29 років – випускник «Острозької Академії» та Kyiv School of Economics, молодший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Дмитро Москалець, 28 років – культуролог, музикант, організатор фестивалю провінційного кіна “КУ-КУ-ЛЯ” та співавтор проекту “У затінку дівчат-квіток”. Наразі працює копірайтером у Києві.

Юхим Дишкант, 25 років (родом з Тернопільщини) поет, автор книг “Мріяла ишнями вулиця”, “Гітарна кров” та “Рам’я”, співавтор проектів “Юхим Дишкант і Кусок Комісії” та “У затінку дівчат-квіток”.