У Латвії зібралися ліквідувати всі російські школи

У Латвії з 1 вересня 2018 року планується перевести всі загальноосвітні школи на державну мову, що фактично означає ліквідацію російських шкіл. Такий пункт, як передає DELFI, прописаний у проекті договору про співпрацю, який партії правлячої коаліції планують підписати 22 січня.

За документом, у зазначений термін всі державні і муніципальні навчальні заклади нацменшин «повинні почати освоєння всіх освітніх програм державною мовою за винятком іноземних мов і предметів, необхідних для вивчення мов і етнічних культур нацменшин». У проекті також міститься соціально-економічне обгрунтування даного кроку (подробиці портал не наводить).

У Латвії на сьогодні проживають сотні тисяч російськомовних, тільки в Ризі діють кілька десятків російських шкіл. У цих навчальних закладах латиська та російська використовуються приблизно порівну.

Питання про ліквідацію білінгвальної освіти в країні вже давно просуває націоналістичне об’єднання VL-TB/LNNK (це альянс партій «Все для Латвії» і «Вітчизні і свободі/Рух за національну незалежність Латвії »). У 2011 році націоналісти намагалися провести референдум з цього питання, однак на етапі збору підписів у них не знайшлося достатньої кількості прихильників.

Про необхідність закрити російські школи на початку січня 2014 року також заявив омбудсмен Юріс Янсонс. На думку правозахисника, навчання російською мовою в Латвії шкодить інтересам дітей. «Школярі зацікавлені в тому, щоб володіти державною мовою і повноцінно брати участь у суспільному житті», – пояснив він.

У Латвії зараз завершується процес формування нової правлячої коаліції. До неї, крім національного об’єднання, увійдуть ще три політичні сили: об’єднання «Єдність», лідером якого є прем’єр Валдіс Домбровскіс, який оголосив у листопаді про відставку, Партія реформ (ПР) на чолі з колишнім президентом Валдісом Затлерсом, а також Союз «зелених» і селян.