У Львові на "стовпі ганьби" екстремісти намагалися почепити портрет глави УГКЦ

Близько 20 активістів лівої екстремістської організації “Автономний опір”, що входить до складу антиукраїнської ГО “Захист праці”, намагалися встановити так званий “стовп ганьби” біля входу до Львівської міської ради. На конструкції були розміщені фото глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука та депутатів Львівської міської ради, які голосували за передачу земельної ділянки на вул. Озаркевича 4а. Зусиллями активістів провокацію вдалося зупинити. Про це 16 січня 2014 року повідомив заступник голови фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді Любомир Мельничук.

За словами депутата, сьогоднішні події є одним з елементів кампанії, спрямованої на дискредитацію Української Греко-Католицької Церкви. “Провокатори використовують мешканців вул. Озаркевича для очорнення УГКЦ. Замість ініціювати та активно долучитися до створення робочої групи з вирішення конфліктної ситуації між забудовником та мешканцями, вони радикалізують громаду, спрямовуючи її проти Церкви. Примітно, що це відбувається на тлі намагань режиму Януковича взагалі заборонити діяльність УГКЦ”, – зазначив Любомир Мельничук.

Націоналіст повідомив: ще у суботу, 11 січня, він мав зустріч із мешканцями вул. Озаркевича, які звернулися з проханням надати юридичну підтримку у разі ймовірного переслідування правоохоронцями представників громади, які протестували проти початку будівельних робіт.

“Споруди на вул. Озаркевича 4а – це власність курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. Ми шануємо і визнаємо право Церкви розпоряджатися своїм майном. Тож на прохання Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка) ми проголосували це питання, міський голова Садовий ухвалу підписав. Водночас на сесії заслухали вимоги громади, і представник забудовника публічно пообіцяв врегулювати конфліктну ситуацію. Зараз мешканці вул. Озаркевича підозрюють, що забудовник вийшов за межі ділянки, яку передано в оренду, окрім того, люди обурені фактом нарахування квартирної плати за прибудинкову територію, яку віддано в користування ТзОВ “Розвиток нерухомості”, плюс є питання про приналежність об’єктів, що розташовані на території ділянки, до переліку пам’яток архітектурної спадщини.

Однозначно – ситуацію потрібно вивчати. Бо ані Церква, ані міська рада не давали забудовнику права порушувати закон. Наша позиція: створення робочої групи, до складу якої увійдуть мешканці вул. Озаркевича, міський голова Садовий, представники фірми-забудовника, виконавчих органів ЛМР, Церкви та депутати міськради. Завдання цієї групи – напрацювати шляхи врегулювання конфліктної ситуації”, – зазначив Любомир Мельничук.