У медичному закладі Тернополя знайшли незаконну аптеку

Керівник медичного закладу незаконно сприяв підприємцю у відкритті аптеки. Прокуратурою розпочато кримінальне провадження Прокуратурою області розпочато кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень керівником медичного закладу у одному з районів, який неправомірно сприяв підприємцю в отриманні ліцензії та подальшому відкритті аптечного закладу у лікарні.

Керівник лікувальної установи незаконно передав підприємцю приміщення комунальної власності балансовою вартістю понад 20 тисяч гривень для відкриття аптеки. Прокурорською перевіркою встановлено, що посадовець медичного закладу, перевищуючи свої службові повноваження, в порушення встановленого порядку передачі приміщень в оренду, одноосібно, за відсутності відповідного рішення органу місцевого самоврядування з цього приводу, уклав з підприємцем договір оренди на окреме приміщення лікарні.

В подальшому, на підставі нікчемного договору оренди, підприємець незаконно отримав ліцензію Держлікслужби України на відкриття та діяльності аптеки у медичному закладі. За даним фактом прокуратурою області відносно керівника лікувальної установи розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

Додатково: Санкція ч.1 ст.365 КК України передбачає покарання у виді – виправних робіт на строк до 2 років або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.