У нагороду — лижі від Олени Підгрушної

Подарована Андрієм Дериземлею та Оленою Підгрушною феєрія під час традиційної Різдвяної гонки в німецькому Гельзенкірхені, де лідери збірної України в напруженій суперечці з переважною більшістю найсильніших стріляючих лижників планети вибороли друге місце, лише на останніх метрах дистанції поступившись одному з дуетів господарів, несподівано знайшла своє продовження напередодні вже православного Різдва.

На околиці Тернополя — між Шляхтинцями і Лозовою — вихованці рідного спортивного навчального закладу Олени, ДЮСШ із біатлону Тернопільського обласного ФСТ “Колос”, провели свою Різдвяну гонку.

Чесно кажучи, коли минулої неділі сказав знайомим, що повернувся із змагань з лижних перегонів, вони щиро засумнівалися в правдивості новини. Навіть попри те, що роки дружби мали би від подібних підозр уже позбавити. Але факт залишається фактом. Наставники чемпіонки світу Ігор Починок з Олегом Бунтом із допомогою батька іншої своєї талановитої вихованки Марії Кручової, Михайла, віднайшли таки навіть у геть безсніжну вже до Різдва Христового зиму ділянку, на якій вдалося провести традиційні Різдвяні старти. Причому Михайло Кручовий, як сам зізнався, постарався не лише для нинішнього покоління атлетів улюбленого на все життя виду спорту, а й для місцевих аграріїв. Висипана ним для збереження снігового покрову селітра, без сумніву, ще й послужить хорошою поживою для майбутнього врожаю.

Тим часом, поки всі збиралися, юна компанія біатлоністів разом із наставниками не могла не обговорити підсумків дебютного в новому році четвертого етапу Кубка світу з біатлону в Оберхофі. Адже минулої п’ятниці Олена Підгрушна стартувала в Новий рік із першого в сезоні в індивідуальних перегонах п’єдесталу. Посіла третє місце в спринті після білоруски Дарії Домрачевої і фінки Кайси Макаряйнен. А в суботу, на жаль, не змогла їм скласти компанію на п’єдесталі, фінішувавши восьмою. Всі сподіваються, що перед зимовими Олімпійськими іграми в Сочі в уславленої землячки ще буде час, аби і перепочити після серії напружених стартів першої половини сезону, і набрати оптимальну форму до початку найпрестижніших змагань чотириріччя.

Самі ж юні біатлоністи прагнуть якомога краще підготуватися до майбутніх всеукраїнських стартів, які розпочнуться наприкінці січня. І можливість займатися щодня на снігу навіть під час свят повинна позитивно позначитися на результатах. Переможці Різдвяної гонки Тетяна Трачук, Ігор Гарбуз, Роман Бригадир, Микола Марфут уже продемонстрували непогані результати. Як і призери — Ольга Гончарук із Мар’яною Брикайло, Григорій Ярош з Русланом Бригадиром, Віталій Гарбуз із Назаром Цебринським, Юрій Коженьовський.

Особливо ж азартною була боротьба в двох наймолодших вікових групах. Адже для чотирьох чемпіонів призи підготувала сама чемпіонка світу. В нагороду за перемогу Олександра Медоєва, Віталій Мандзин, Мажена Зорій і Назар Кухарук отримали від Олени Підгрушної лижі спільного виробництва відомих фірм «Тиса» і «Фішер». На п’єдестал пошани піднялися також Марія Дзіковська і Роман Троян, Антон Дудар, Мар’яна Мандзин та Андрій Ридліцький, Іванна Конська та Андрій Петрик. Їм, як і решті лауреатів, у нагороду дісталися грамоти і солодкі призи від Тернопільської обласної федерації біатлону. Відкриту першість Тернопільської ОДЮСШ із біатлону допомогли провести також управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації і Тернопільське обласне ФСТ “Колос”.

На завершення ж не можна не згадати ще одного — наймолодшого чемпіона. Онук Михайла Кручового, Григорій, саме минулої неділі вперше став на лижі. Подаровані, до речі, Ігорем Починком. І вже пообіцяв, що виступатиме не гірше своєї хрещеної мами, чемпіонки України Марії Кручової. Остання, до речі, теж минулої неділі вперше взяла участь у змаганнях Кубка IBU, які відбулися в італійському Ріднау.