У Росії хочуть обмежити доступ до соцмереж – через "русофобський" Євромайдан

Член Громадської палати Росії Максим Григор’єв направив до російської генпрокуратури звернення з проханням обмежити доступ інтернет-користувачів до соцмереж Livejournal, Facebook і «ВКонтакте».

На думку політика, ці ресурси пропагують людиноненависницькі ідеї нацистського характеру, висловлені в текстах, колажах і карикатурах. Особливо Григор’єва обурили прапори «націоналістичної, якщо не пронацистської організації» партії «Свобода» на яких було написано «Ми йдемо на Москву».

Григор’єв розповів журналістам «Погляду», що нещодавно повернувся з України, де працював у Фонді дослідження проблем демократії. За його словами, в українській мережі поширюється безліч русофобських матеріалів з ​​плакатами Степана Бандери і йде велика інформаційна кампанія на підтримку його ідей.

Співрозмовник видання зазначив, що серед популярних зображень на русоненависницьких, але при цьому російських сторінках – свиня на тлі триколора РФ, з якою закликають розправитися, а також колажі з пропагандою насильства та ненависті до Росії.

«Вся ця інформація абсолютно суперечить Закону «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації», тому я направив листа до Генпрокуратури з проханням обмежити доступ до даних джерел», – заявив Григор’єв.

У світлі недавно прийнятих до Росії Закону про блокування сайтів за екстремізм ця ідея цілком може отримати схвалення Генпрокуратури. Як уже повідомлялося, кілька днів тому російська влада заблокували сайт об’єднання «Український національний союз». Під блокування потрапила сторінка з закликом до росіян підтримати київський Євромайдан.