У Росії все гучніше лунають заклики до втручання у внутрішні справи України

Радіо «Русская служба новостей» у прямому ефірі провело голосування з такого питання: «Чи вважаєте ви, що Україна повинна розколотись?». 70 відсотків слухачів відповіли… «так»

У Росії на повний голос з екранів телевізорів, інших електронних та друкованих ЗМІ лунають заклики до втручання РФ у внутрішні справи України. Різні люди – політики, експерти, громадські діячі наводять різну мотивацію цього втручання (від попередження розпаду країни – до підтримки братнього народу), але аргументи переважно такого плану: ми не можемо віддати Україну «бандерівцям», «нацистам» – ми повинні захистити росіян, які не хочуть іти в Європу…

Якщо йдеться про російськомовне населення південно-східних регіонів України, то це українські громадяни – незалежно від того, якою мовою вони спілкуються. Що стосується мешканців Криму – то його населення теж доволі поліетнічне, там представлено багато етносів. Виникає підозра, що прихильники «захисту руських людей від помаранчевої чуми» мають на увазі власників подвійного громадянства, російські паспорти яким у великій кількості й доволі передбачливо роздавалися людям у Севастополі та деінде за повної безконтрольності українських спецслужб і наявності такого залізного фактора, як присутність російського флоту в регіоні, якому Янукович люб’язно надав можливість перебування тут ще 25 років. Одразу виникає аналогія з Абхазією – дуже схожий сценарій.

Прихильники російської присутності в Україні висувають також інший «убивчий» аргумент: мовляв, політики з Європи і США приїздять до Києва, зокрема на Майдан, і підтримують мітингарів. Тобто – втручаються. А чому ж ми мовчимо?

Взагалі, немає на російських теренах більш улюбленої забави, ніж пошук зовнішніх ворогів, винних не лише у їхніх власних, внутрішніх проблемах, але й у проблемах інших держав. Цю заразну хворобу разом з багатьма іншими, сучасна Росія успадкувала від Радянського Союзу.

У ніч на 27 січня в програмі «Воскресный вечер» на каналі «Россия 1» у Володимира Соловйова головний редактор газети «Завтра», знаний сталініст-державник Олександр Проханов, у притаманній йому агресивно-запальній манері розповідав про свою поїздку до України. Зокрема, поділився враженнями від відвідання окремих південно-східних областей, де «люди спокійно трудяться на заводах», та міста Києва, де на Майдані «діється якась вакханалія, анархія»…