У січні вийде "Вій" у 3D та ще декілька картин, знятих за державний кошт

У січні побачать світ три фільми українських режисерів, створених із залученням державного фінансування – «Креденс»,«Денисія. Світи Володимира Денисенка» та«Чи є життя на Марсі?». У кінці місяця відбудеться прем`єра 3D стрічки «Вій».

 15 січня у київському Будинку кіно представлять арт-документальну стрічку «Денисія. Світи Володимира Денисенка». Картина присвячена життєпису відомого українського митця, автора стрічок «Сон», «Совість», «Роман і Франческа», «Осяяння», «Високий перевал», «На Київському напрямку» та інших. Автор сценарію та режисер – Олександр Денисенко. Виробник – Національна кінематека України (2013 рік). Окрім документальної хроніки, як розповів у коментарі пан Денисенко, у фільмі є ігрові епізоди.

22 січня у Будинку кіно представлять ще одну документальну стрічку – «Чи є життя на Марсі?». Картина оповідає «про життєлюбних оптимістів – жителів села на Чернігівщині  з красномовною  назвою  Марс, про їх марсіанський побут, проблеми і радощі». Режисер іронічної документальної пасторалі – Володимир Хмельницький. Автор сценарію – Анастасія Білоусова. Виробничий бюджет стрічки – 528 636 грн. Фільм створено за фінансування Держкіно.

23 січня в український прокат виходить стрічка Валентина Васяновича «Креденс». Сімейна драма з елементами інтелектуальної комедії – «різдвяна казка, схожа на страшний сон». Головний герой – віолончеліст львівської Опери Орест, на якого навалюються всі негаразди світу. Намагаючись позбутися свого минулого, він викидає з балкона старовинний буфет (креденс). Чи допоможе це йому знайти відповіді для складних ребусів про універсум і власний смуток?

30 січня в український кінопрокат, одночасно зі світовою прем`эрою, виходить 3D триллер «Вій», створений у копродукції Росії, України, Німеччини, Чехії та Великобританії за участі компаній «Марінс Груп Інтертеймент»(MGE), RFG, телеканалу «Інтер», кінокомпанії «Каропрокат», інтернет-холдингу MAIL.RU, кіностудії ім. М.Горького, кіностудії «Муравей продакшн» та за участю чеської кінокомпанії Ankor-Film.

 Екранізація повісті Миколи Гоголя адаптована до смаків міжнародної аудиторії – головний герой,  картограф Джонатан Грін, потрапляє до українського села через Трансильванію та Карпатські гори.