У СІЗО над затриманим адвокатом Смолієм жорстоко знущаються

Працівники СІЗО, в якому утримується адвокат Віктор Смалій, знущаються над ним. Про це заявив народний депутат від «УДАРу» Валерій Карпунцов.

За словами Валерія Карпунцова, Смалій утримується в СІЗО під посиленим режимом, там де перебувають рецидивісти. «Два рази на день проводять обшуки, здійснюють цілодобове спостереження. При цьому це спостереження здійснюють жінки. Це говорить не тільки про жорстоке знущання над ув’язненням, а про садизм», – сказав народний депутат.

Карпунцов наголосив, що неформально працівники СІЗО кажуть, що таке завдання ставить київська прокуратура, щоб морально тиснути та зламати Смалія.

«Віктор Смалій є справжнім українським адвокатом та правозахисником, який ефективно бореться з корупцією і якого бояться посібники режиму, які встановили ручне управління в судах», – наголосив «ударівець».

За словами Карпунцова, адвокати довели, що Смалій незаконно утримується під вартою і що за замах на злочин, який йому сфабрикували, передбачається покарання навіть за наявності вини 4 роки, а під варту беруть виключно з терміном в 5 років. «Це не беручи до уваги відсутність доказів, що визнав навіть прокурор Лисенко в суді в матеріалах справи та наявність у Смолія 4 малолітніх дітей», – сказав народний депутат.

Крім того, за словами Карпунцова, у справі Смалія 15 свідків одночасно змінили свої покази після того, як прокуратура зрозуміла, що Смалій не міг одночасно лівою рукою тримати суддю за мантію та замахуватися на нього. «Справа очевидно сфабрикована, оскільки немає жодних доказів, крім підроблених фотознімків», – наголосив народний депутат.