У тернопільському архіві представили документи ОУН

В урочистому відкритті виставки взяв участь заступник голови обласної ради Олег Боберський, який є головою оргкомітету із відзначення в області ювілею ОУН.

«З ініціативи голови Тернопільської обласної ради та громадських організацій Тернопілля в області широко відзначається 85-а річниця з часу заснування Організації Українських Націоналістів, – зазначив Олег Боберський. –  ОУН була заснована у непростий для всієї України час.  Час бездержавності, поразки  Української Народної республіки. І саме  ця організація, куди ввійшли кращі прихильники високої ідеї соборної, незалежної української держави, стала світочем національно-визвольних змагань впродовж усього 20 століття. ОУН є активною і нині, бо ідея української самостійної соборної держави, яка була поставлена як мета створення ОУН, у сучасній українській державі ще не зреалізована.  Нині ми усі переживаємо непростий політичний момент. Свого часу один з теоретиків українського націоналізму Дмитро Донцов писав про провідну верству шляхетних, сміливих, заповзятих осіб, які  реалізують ідею української держави. І саме такі люди сьогодні на передових позиціях  захищають нашу незалежність. Це та провідна організація, яка формує і ще багато років буде формувати дух української нації у побудові справді української, вільної, незалежної та соборної  України, про яку мріяли мільйони українців».

b

На виставці представлені документи, книги, світлини, які ілюструють діяльність організації як в Україні, так і на Тернопіллі. Експонуються також марки та конверти із історії визвольних змагань за незалежність України.

Про філософа Барну, ксенофобію та куму Порошенка

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району