У Тернополі через пікет ОДА не встигають подати проект бюджету

Проект обласного бюджету на 2014 рік буде поданий пізніше. Причина – ситуація, яка склалася в обласній державній адміністрації. Через дії протестувальників та їхні ходіння по кабінетах з вимогами написати заяви на звільнення людей, дотичних до розробки бюджету, унеможливили нормальне функціонування апарату облдержадміністрації та її структурних підрозділів. Тому формування проекту бюджету дещо затягнулося, – повідомляють на сайті тернопільської ОДА.

Голова ОДА Валентин Хоптян напередодні провів нараду на якій профільні керівники доповіли, що проект бюджету перебуває на завершальному етапі. Окрім цього, очільник області звернувся до мешканців області не  піддаватися на політичні провокації і не перешкоджати роботі працівників обласної адміністрації.

Нагадаємо, що відповідно до розрахунків Міністерства фінансів загальний фонд обласного бюджету складе понад 2 мільярда 600 мільйонів гривень, а це на 15,5% більше 2013 року.

Суттєве зростання доходів буде забезпечено в першу чергу за рахунок трансферів із Державного бюджету. Їхній обсяг визначено у розмірі 2 мільярди 368,8 мільйонів гривень, що на 16,4% більше розрахункової бази 2013 року.

Обсяг власних доходів обласного бюджету визначено у розмірі близько 261 мільйону гривень, що на 7,9% більше минулорічного показника.
Суттєве зростання обсягу трансферів із держбюджету і власних доходів дозволить збільшити на 5% видатки на освіту, на 10,7% на охорону здоров’я, соціальний захист на 21,1%, культуру і мистецтво на 8,6%, фізичну культуру на 10,1%.

Вперше передбачено субвенцію на забезпечення харчуванням (сніданками) учнів 5-11 класів ЗОНЗ у розмірі понад 15,8 мільйонів гривень, на виплату надбавок працівникам закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу в сумі майже 4,2 мільйони гривень.