У Тернополі епідемія грипу не поширюється

Зима в більшості країн є сезоном простудних захворювань. Можливо саме тому, так поширена думка, що холод може викликати застуду, кашель, нежить та біль у горлі. Насправді, єдина причина застуди – це вірус. Якщо ви змерзли чи промокли, це не означає, що холод став причиною захворювання. Однак, якщо вірус вже присутній у вашому організмі, взимку ймовірність захворіти значно зростає.

Кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Тернополі відповідає сезону, – кажуть лікарі-епідеміологи.

«Відмічається 37 випадків на 10 тис. населення, відмічається ріст захворювання по всіх вікових категоріях – це діти до 18 років. Найчастіше хворіють діти від 1 до 4 років, також – 10-14 років», – розповідає лікар-епідеміолог Тернопільського міського відділу Держсанепідслужби Лариса Гранична.

У зимовий період організм людини виснажений, вразливий до інфекції, потребує особливого захисту. Тому, щоб уберегти себе і своїх близьких від захворювання, необхідно зробити щеплення проти грипу.

«На сьогодні можна ще проводити щеплення, тому що до орієнтовно розрахункового порогу показник зріс і на сьогоднішній день складає 46 відсотків. Вже вакциновано 2 тис. 633 особи», – каже Лариса