У Тернополі рятувальники провели навчання на базі меблевої фабрики

10 травня у Тернополі, на базі фабрики меблів «Нова», на вул. Промислова, 30, проведено тактико-спеціальні навчання. Захід спрямовано на вдосконалення тактичного мислення начальницького складу, оцінки обстановки, що склалася на пожежі, розрахунку необхідних сил та засобів, тренування практичних навичок особового складу пожежно-рятувальних підрозділів у виконанні оперативної задачі з гасіння пожежі, дотримання вимог безпеки праці та злагоджених дій номерів оперативного розрахунку.

Згідно тактичного задуму, на території підприємства, внаслідок короткого замикання електроустаткування виникла пожежа. Полум’я швидко розповсюдилось на виробничий цех. Працівники одразу ж повідомили про пожежу до Служби порятунку «101» та сповістили керівництво підприємства.

Оперативно-диспетчерська служба направила до місця події підрозділи Тернопільського гарнізону, згідно третього номеру виклику. Також про надзвичайну подію сповістили працівників оперативно-координаційного центру, оперативну групу Управління, підрозділи Національної поліції, РЕМ, «Швидкої» та Водоканалу.

На момент прибуття рятувальників пожежа швидко набирала обертів та супроводжувалась значним задимленням. Загальна площа горіння склало близько 184 м.кв. Полум’я розповсюдилось на виробниче приміщення. Існувала загроза поширення пожежі на адміністративний корпус.

На місці події було створено оперативний штаб з ліквідації пожежі, контрольно-пропускний пункт та 2 оперативних дільниці. Одночасно з пошуково-рятувальними роботами, вогнеборці провели розстановку сил та засобів. Для розвідки та гасіння пожежі були задіяні 5 ланок газодимозахисної служби, подано 4 стволи «СПРК» на гасіння та 1 на захист зі сторони адміністративної будівлі. Всього до навчання залучено 5 рятувальних відділень, в складі 25 чол. та 8 одиниць пожежно-рятувальної та спеціальної техніки.

Підводячи підсумки тактико-спеціальних навчань начальник відділу оперативного реагування Управління ДСНС України у Тернопільській області підполковник служби цивільного захисту Юрій Ярема вказав на основні аспекти при проведенні аварійно-рятувальних робіт на подібних об’єктах та наголосив на необхідності тісної та злагодженої взаємодії між усіма спеціалізованими службами цивільного захисту, для забезпечення максимальної безпеки людей. Він відзначив: «Такі навчання допомагають відпрацьовувати стратегію та тактику реагування на надзвичайні події та дозволяють підтримувати сили та засоби Служби порятунку в підвищеній готовності до реагування на випадок надзвичайних ситуацій різного характеру».