У Тернополі вшанували Героїв Крут та новітніх борців, які поклали своє життя й здоров'я на Майдані в Києві

29 січня 2014 року у Тернополі відбувся щоденний вечірній Майдан. До адміністративного будинку Тернопільської облради прийшли сотні тернопільців. На віче були присутні свободівці: голова обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, керівник Штабу національного спротиву Володимир Стаюра, депутати обласної ради Роман Навроцький, Марія Чашка, Іван Друзь, Назар Яворський, Ігор Костів, Юрій Лазаренко, Ірина Слободян, Софія Гусак, Ігор Баконь.

Розпочалося віче з молебню за героїв крутянців і всіх загиблих за Незалежність України.

“Сьогодні ми вшановуємо Героїв Крут, які загинули за волю України. Їхній подвиг залишився в нашій історії й пам’яті назавжди. Разом із героями, які загинули в боротьбі за Київ, ми вшановуємо новітніх борців за волю України, які поклали на вівтар боротьби своє життя в ці дні. Вони боролися за Україну, вони хотіли бачити її багатою, самодостатньою, їхнє молоде життя було у розквіті сил! Та режим внутрішньої окупації знищив їх, убив підступно, жорстоко. Відбувся злочин проти нації!

Що ж відбувається сьогодні на Тернопільщині? Влада під прикриттям прокуратури і судів знищує місцеве самоврядування, всі рішення, які їй не подобаються – через суди опротестовуються. Ми стримували людей більше двох місяців, та терпіння не вічне. У людей уже терпець уривається, люди стали безстрашними. Запевняю, що всі, хто працює проти українців, не уникнуть народного гніву, ні суди, ні силовики. Усе може змінитися в один момент і ніхто не встигне втекти”, – зазначив керівник Штабу національного спротиву, голова Тернопільської “Свободи” Володимир Стаюра.

“Наразі ми з громадою Тернополя переконалися, що судова система працює в парі з прокуратурою та владою. Я не здивуюся, якщо наступного дня вони будуть судитися й з міською радою. У них усе вже заготовлено і по команді все скасують іменем України. Нам докорінно потрібно переламати систему, інакше каральні органи будуть робити те що зараз називають “безпрєдєл”, – заявив голова Тернопільської міської організації ВО “Свобода” Роман Навроцький.

Під час виступів відбулося телефонне включення з активістом київського Майдану, депутатом Почаївської міськради Костянтином Красовським. Свободівець розповів про стан справ на Майдані та у Верховній Раді України. Повідомив про події, що трапилися протягом останньої доби. На запитання тернопільців про потреби Майдану активіст зазначив: “На Майдані все відбувається організовано. Жодних проблем із проживанням чи харчуванням не існує. Наразі є потреба в кариматах, спальниках, ковдрах тощо”. Костянтин Красовський подякував присутнім за підтримку, надану тернопільцями, закликав підтримувати київський Майдан до перемоги.

“Сьогодні наш оргкомітет продовжив роз’яснювальну роботу. Активісти і надалі зверталися до усіх керівників Тернопільської обласної адміністрації щоб вони виходили із лав злочинної партії, писали заяви на звільнення та покаялися перед українським народом. Ситуація з опротестуванням рішень, які ухвалила Тернопільська обласна рада є несподіваною. Зрозуміло, що режим дає два кроки вперед один назад, тому ми не маємо припиняти нашу боротьбу. Загалом, язик не повертається це назвати судом. Відбулося судилище. Там судили не Тернопільську обласну раду, а нас із вами”, – зазначила активістка Майдану, депутат Тернопільської облради Марія Чашка.