У Тернополі визначилась трійка лідерів виборчих перегонів

За даними дослідження проведеного на замовлення групи “Аналітики та прогнозування” опитано 506 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення міста Тернополя за статтю, віком та освітою. Метод опитування — особисте формалізоване інтерв’ю (face — to — face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-1,2%. Дослідження проведено 11 – 13.07.2019 року.

ЕКСПРЕС-АНАЛІЗ
Дослідження показує радикальну зміну ситуації на ОВО №163 у порівнянні з попереднім, яке проводилось 06 – 09.07.2019 – https://www.facebook.com/…/a.332847074320…/332846324320140/…

Виокремлюються дві групи кандидатів:
– перша – лідери рейтингу (А.Богданець, І.Побер та С.Барна)
– друга – група аутсайдерів (всі інші кандидати)
Лідерство на ОВО №163 трьох кандидатів (А.Богданець, І.Побер та С.Барна), зі значним відривом від інших, «переламати» за лічені дні до голосування — практично неможливо. Тому депутатський мандат від Тернополя буде «розіграно» між цими кандидатами. Решті претендентів залишається спостерігати за боротьбою цієї трійки.
Спостерігається «просідання» рейтингу С.Барни (з 17,8% до 15,0%), незначне зростання А.Богданця (з 15,6% до 16,4%) та стрімке зростання рівня підтримки І.Побера (з 7,2% до 15,2%).
Можна констатувати, що команда І.Побера зуміла знайти вірну комунікативну стратегію спілкування з виборцями (акцентування уваги на особистому — здоров’ї городян, через проведення безкоштовного тесту для визначення рівня цукру в крові), що дозволило йому практично «увірватись» у групу лідерів.
Натомість, кампанії А.Богданця та С.Барни не вирізняються яскравістю та креативністю, хоча «за їх спинами» стоять потужні політичні бренди.
Мінімальні розриви між лідерами перегонів додають додаткової інтриги — той, хто зуміє успішно мобілізувати свій електорат, той отримає депутатські повноваження.

ПРОГНОЗ
Слід очікувати ще більшого загострення конкуренції між лідерами виборчої кампанії та проведення їхніми командами мобілізаційних заходів. Ймовірні «зняття» кандидатів-аутсайдерів на користь більш потужних та перспективних кандидатів.