У ВР не набереться голосів для введення в країні НС, але закони від 16 січня можуть скасувати – Литвин

Народний депутат Володимир Литвин (позафракційний) вважає, що у Верховній Раді немає необхідних 226 голосів для ухвалення рішення про введення в Україні надзвичайного стану.

“Я абсолютно не бачу у Верховній Раді України 226 голосів, щоб підтримати це рішення, указ (про введення надзвичайного стану – ІФ), навіть якщо гіпотетично уявити, що таке рішення буде ухвалено”, – сказав він журналістам у понеділок у Києві після засідання ініціативної групи народних депутатів з пошуку виходу з кризи в країні.

Водночас, В.Литвин вважає , що якщо введення надзвичайного стану відбудеться, то “питання нетривалого часу – захоплення адміністративних будівель на Печерських пагорбах”.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи є ще неформальна пропрезидентська парламентська більшість, депутат сказав: “Мені складно сказати. Але я думаю, що сьогодні найбільш критичні настрої серед депутатів, які вважають себе обдуреними щодо ухвалення рішень, про які вони не знали, і розглядають ці рішення як такі, що можуть бути спрямовані проти них у певний момент”.

За словами В.Литвина, зокрема це стосується ухвалених 16 січня законів про заочне кримінальне провадження, а також щодо спрощення процедури притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності.

Депутат вважає, що в парламенті на позачерговій сесії можуть набратися необхідні голоси за скасування законів від 16 січня.

“Якщо до Верховної Ради прийдуть і представники опозиції, і Партії регіонів, і фракції комуністів, і буде діалог, дискусія, я переконаний, що голоси знайдуться”, – заявив В.Литвин.

Він також зазначив: “Сьогодні кожна сторона хоче демонструвати свою непоступливість у питанні – збиратися або не збиратися на засідання”.

На думку депутата, на засіданні у вівторок необхідно скласти порядок денний, до якого внести вже озвучені раніше питання, а також додати питання виборів у Києві, ухвалити рішення про те, що “позачергова сесія працює доти, доки не ухвалить виразне рішення”.