У яких областях проти диктатури повстали журналісти (карта)?

Журналісти практично всіх регіонів країни піднялися на протести проти “диктаторських законів”  та масових побиттів колег. Про це свідчать дані Інституту масової інформації та Центру.ЮА.

Зокрема, у 20 із 24 областей журналісти провели свої окремі акції, закликаючи при цьому колег із інших регіонів приєднуватись. Інші регіони, так чи інакше, теж долучались до загальноукраїнських акцій.

Починаючи з 17 січня журналісти провели 17 пікетів органів місцевої влади, в яких прийняло участь більше тисячі журналістів по всій країні.

ЗМІ та журналістські організації видали 22 заяви і відозви, під якими підписалось загалом щонайменше три тисячі журналістів.

У п’яти містах країни окремі ЗМІ та журналісти об’єднались і оголосили страйки та бойкоти місцевій владі. Зокрема, у Луцьку 54 журналісти із 19 видань та фрілансери заявили, що перестануть бути “майданчиками для піару” як окремих чиновників, так і цілих держустанов. У Запоріжжі вісім веб-сайтів об’єдналися і оголосили страйк проти цензури. В Івано-Франківську журналісти оголосили інформаційний бойкот місцевій владі та міліції, в  Мелітополі та Чернівцях ЗМІ вийшли з білими сторінками на знак страйку проти цензури та побиттів. Крім того, по всій країні веб-сайти масово розміщували інформаційні банери “Ні – цензурі! Ні – диктатурі!”.

За словами директорки Інституту  масової інформації Оксани Романюк, у той час як в регіонах тривали журналістські протести, деякі центральні телеканали, зокрема Перший Національний та Інтер, продовжували займатись маніпуляціями, і словом не згадуючи про масове побиття журналістів чи наслідки “диктаторських” законів. «Хотілось би закликати журналістів із провладних каналів згадати про совість і репутацію і зайняти активну позицію, не боятись і не бути заручниками авторитарного режиму. Адже навіть регіональні журналісти, перед якими стоїть набагато більше викликів і які отримують набагато меншу зарплатню, готові боротися за свободу слова і підтримувати постраждалих колег», — заявила Романюк.