Учені довели, що слова лікаря впливають на ефективність препаратів

Група вчених Гарвардського університету в Кембриджі, штат Массачусетс, на чолі з професоромТедом Каптчаком довела, що слова лікаря впливають на ефективність ліків.

“Дослідження, проведене американськими вченими, показало: якщо медик, прописуючи ліки пацієнту, не переконує його у високій ефективності цих пігулок, він може з таким  успіхом призначити йому і плацебо, тобто препарат, що не містить жодних біологічно активних речовин”, – ідеться в повідомленні.

Схема дослідження мала такий вигляд: при першому нападі мігрені хворим не давали взагалі жоднихліків, а при подальших шістьох нападах давали тричі плацебо і тричі – сильний анальгетик. Причому під час шістьох цих нападів пацієнтам один раз чесно повідомили, що їм дають, один раз їх обдурили, назвавши плацебо анальгетиком, а анальгетик – плацебо, і один раз медики вдавали, ніби самі точно не знають, що дали пацієнту: чи то плацебо, чи то ефективний медикамент.

Аналіз отриманих під час дослідження даних показав, що інформаційний супровід терапії здатен суттєво впливати на ефективність препаратів.