Україна дала сильний поштовх в забезпеченні захисту прав дітей – експерт

Експерт у справах дітей та неповнолітніх, координатор громадського центру підтримки дітей Максим Фецан в коментарі Медіарегіон зазначив, що останні три роки Україна приділяє достатньо багато уваги забезпеченню прав дитини.загруженное

«Зовсім нещодавно голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо до Дня спільних дій в інтересах дітей – Дня прийняття Конвенції ООН про права дитини зазначила, що Україна достатньо уваги приділяє саме цьому питанн

Зокрема, зазначив Ю.Павленко, в Україні стабільно зменшується кількість дітей, які втрачають батьківську опіку, а кількість дітей-сиріт, влаштованих у сімейні форми виховання, постійно збільшується. «Реалізується успішна, результативна, визнана ефективною міжнародними експертами політика щодо усиновлення та влаштування дітей-сиріт у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу», – сказав він.

За інформацією уповноваженого з прав дітей, малюкова смертність за останні роки знизилася на 27%. Це вказує на те, що Україна повністю виконала Цілі розвитку Тисячоліття, які, зокрема, полягають у зниженні на 2/3 показника малюкової та материнської смертності від базового 1990 року. Також він зауважив, що на сьогодні «це показник держав європейського регіону. Окрім цього значний спад смертності Тернопільщина очікує після відкриття реконструйованого перинатального центру «Мати і дитина» в місті Тернопіль. Надіємось, що після нового року він буде відкритий, кажуть, що на відкритті планує бути сам Президент Віктор Янукович.

Справді велика заслуга в цьому влади, адже я працюю з громадськістю більше 10-років. Це вперше ми відчули опіку і увагу, діти задоволені. Менше ніж за два роки особисто відвідував наш край Уповноважений Президента з прав дітей Юрій Павленко. Після його візитів, доручення швидко виконуються, можна звернутись за допомогою, він з допомогою Президента вирішує всі наші проблеми дуже швидко.