Україна на 155 місці у Індексі економічних свобод

У новому Індексі економічних свобод, опублікованому 14 січня, Україна посідає 155-у сходинку зі 178-и. Минулого року Україна посіла 161-ше місце.  Очолює рейтинг Гонконг, а за ним йдуть – Сингапур, Австралія, Швейцарія та Нова Зеландія.  Щорічно цей звіт готує The Heritage Foundation спільно з The Wall Street Journal. 

Загалом автори звіту відзначають покращення ситуації з економічною свободою у світі, зазначаючи, що відкочування, яке мало місце в останні п’ять років, було подолано.

Лідери рейтингу

Оцінюючи економічну свободу, автори індексу аналізують відданість країн верховенству права, принципам обмеження втручання уряду, регуляторну ефективність та відкритість ринків.

Описуючи стан глобальної економіки, автори звіту зазначили, що світова економіка стала “помірно вільною”. За 8 з 10 показників результати поліпшилися.

Укладачі рейтингу пишуть, що 114 країн світу, більшість з яких належать до групи “менш розвинених”, у минулому році сприяли становленню економічної свободи. А 43 країни, серед яких Сингапур, Швеція, Колумбія, Польща, Капо-Верде та Туреччина, у 2014 році досягли найвищих показників економічної свободи за свою історію.

Рівень економічної свободи, пишуть автори рейтингу, підвищився в усіх частинах світу, окрім Північної Америки та Близького Сходу і Північної Африки. Найбільше зростання продемонстрував Азійсько-Тихоокеанський регіон.

Україна посіла 155-у позицію з показником 49,3. Це трохи вище, ніж було у 2013 році, коли Україна опинилася на 161-му місці.

Найгірші показники з 10 індикаторів Україна має за свободу інвестицій, свободу від корупції та фінансову свободу та права власності.

Останню сходинку рейтингу посідає Північна Корея, передостанню – Куба.